Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkat kaphatnek?

Milyen munkat kaphatnek?

Figyelt kérdés
Mar tavaly is akartam dolgozni de akkor meg lehetetlen volt. Iden mar 14 eves vagyok tehat szuloi belegyezessel lehet (bar nem teljes munkaidobe, es igen keveset kapok) ha jol tudom.:) Arra lennek kivancsi hogy igy vegulis lehetseges munkat kapnom? Mert az egy dolog hogy mar lehet de az ilyen "diakmunkas cegeken"(akik igy "kikozvetitik " azokat a diakokat akik dolgozni akarnak)kivul vannak olyanok akik egy 14 eves kislanyt felvesznek? Nyari munkakent. Koszonom elore is a valaszokaaat.:)
2014. ápr. 5. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, mert amit írsz az 15 éves kortól lehetséges, de gyakorlatban szinte mindig 16 az alsó korhatár.
2014. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Komolyan?:(

De biztos nem vennenek fel sehova? Marmint egy etterembe mosogatni en is tudok, nem kell hozza 15-nek lenni szerintem... Pedig olvastam egy sracrol aki egy etterembe pucolt krumplit, soprogetett, takaritott stb. Es o is 14. Ezert gondoltam hogy hatha lehet. Minek ezek a hulye szabalyok?:(

2014. ápr. 5. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen egyrészt nem lehet másrészt az a 2-3 év bőven számít munkabírásban és teli vannak a szövetkezetek egyetemistákkal akiket felvesznek.
2014. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fekete munka. Ha jön egy ellenőrzés úgy megbüntetik azt aki dolgoztat hogy csak nézhet. Megéri ez neki? Meg így ugye semmi törvényes nyoma nem lehet a dolognak, mert ez nem törvényszerű. Dolgozol, mikor fizetni kéne meg azt mondja, hogy azt sem tudom ki vagy, soha nem is láttalak, dehogy fizetek én neked. Hisz nincsen és nem is lehet semmi nyoma papíron hogy te ott dolgozol. Innentől meg bizonyítsd be.



"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]."


szmm.gov.hu


A törvény ezt írja. De gyakorlatban a legtöbb munka, ami nem 18+os oda írják hogy 16. életév betöltése szükséges. (vagy már eleve a szövetkezethez való regisztrációhoz)

2014. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Érdeklődj Tescoban, McDonaldsban, iylen helyeken, hátha mondanak valamit.
2014. ápr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!