Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyre nehezebb elhelyezkedni...

Egyre nehezebb elhelyezkedni külföldön dolgozni, ugye jól látom?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtthöz képest telítődnek az angol, német és osztrák lehetőségek, tudnátok írni ezzel kapcsolatos tapasztalatokat? Itthon ígérnek fűt-fát és egy burkolt nyelvtanfolyam a vége és/vagy külföldi szállásadás szolgáltatás. Magyarán itthon toboroznak reménykedő munkavállalókat, akik azzal a reménnyel utaznak ki, hogy dolgozhatnak, de csak 4hét szállásdíjat fizet ki, munka talán igen, de többnyire nincs. Nekem ez a tapasztalatom.
2014. ápr. 12. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
munka van bőven, csak nézzd meg az adott ország munkakereső portáljait.
2014. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A külföldi elhelyezkedés nem úgy szól hogy itthon valaki ígérget aztán a (idegen nyelvet nem beszélő) munkavállaló átad neki egy rakás pénzt és külföldre költözik. Ez az átverés, így nem lesz munka csak a sok balekot beetetik.


Külföldi munkavállalás vagy úgy folyik hogy pár hónapnyi tartalék pénzzel kiköltözik valaki és úgy keres munkát, vagy ha nálunk is van telephelye a külföldi cégnek szerződéskötés megtörténik a kiutazás előtt, amiben többek között a kiköltözés és elszállásolás részletei is benne vannak.


Ha valakinek nincs semmi képesítése és nyelvtudása akkor nehezebb neki elhelyezkedni mint az uniós csatlakozás előtt, mert nagy számban ömlenek külföldre az ilyen tulajdonságú emberek kolbász kerítést keresve.

Viszont akinek képzettsége és nyelvtudása is van az könnyen kap munkát mert 10-20% -al olcsóbbért is elvállalja mint az adott országban született.

2014. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez munkavállaló függvénye. aki eddig is piacképes volt külföldön az ezután is az marad. ha beszélsz nyelvet, van szakmás,és rátermett vagy,akkor előtted Európa. ha nem,nincs nyelvtudásod akkor viszont valóban nehezebb lehet mint pár évvel ezelőtt,mert megtehetik a munkáltatók,hogy bőven válogatnak. akkor pedig miért kéne nekik olyan akikkel szót sem értenek?

tanulni kell, fejlődni,és piacképessé válni

2014. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, aki kimegy úgy külföldre, hogy fizet egy cégnek akármilyen címen is, legyen az közvetítés, nyelvtanfolyam, akármi, de munkaszerződés nélkül, az magára vessen. Nem reménykedni kell, hanem gondolkozni.


Én közvetítővel jutottam ki hajóra dolgozni, de addig nem fizettem, amíg meg nem kaptam Svájcból a munkaszerződést.


Ahhoz is kell némi életképesség, hogy valaki külfödön takarítson.


Ha megnézed a külföldi álláshirdetéseket, láthatod, hogy munka van bőven. Persze ha lehetőségük van felvenni olyat, aki tapasztalattal rendelkezik és jól beszéli a nyelvet, akkor miért vennének fel olyat, aki a fentiekkel nem rendelkezik?

2014. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!