Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg nem éri meg szülésznőn...

Tényleg nem éri meg szülésznőnek tanulni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam eddig, hogy a fizetés nagyon alacsony, illetve a család sem túl szerencsés dolog mellette. Ez tényleg így van?
2014. ápr. 12. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

"család sem túl szerencsés dolog mellette"


Már miért is nem az?



Nem olvasni kell, hanem személyesen felkeresni pár szülésznőként dolgozó személyt és őket megkérdezni a személyes tapasztalataikról.

2014. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Több fórumon írták szülésznők, hogy nehéz a hivatásukat összeegyeztetni a családdal. 12 órás műszakok vannak, de ha "beesik" egy vajúdó kismama és hozzá kerül, nem hagyhatja ott a műszak végén, hogy "bocsi, de én nekem lejárt a munkaidőm", hanem "be kell fejeznie a munkát". Így a 12 óra többször kitolódik. Most ha van kisgyereked, nem tudom hogyan lehet megfelelően összeegyeztetni a kettőt. Mert a gyerekért el kell menni bölcsibe, oviba, suliba, stb. Nyilván függ a férj munkaidejétől, beosztásától, de erre alapozni nem lehet, ki tudja hogy lesz még "x" év múlva. Illetve a fizetést azért kérdeztem, mert nyilván alkalmanként lehet kérni babysitter segítségét, de ha tényleg minimálbért keres egy szülésznő, akkor ez is nehéz. Vagy mondhatnám, hogy akkor esetleg nagyszülők segítsége, de nálam az nem opció, mert a szüleim rég meghaltak, a leendő párom/férjem oldaláról meg ki tudja előre.


Azért vívódok, mert én most lassan 25 leszek. Hivatásként tudnék tekinteni erre a munkára, szívvel-lélekkel tudnám csinálni azt gondolom, de ha most elkezdem az egyetemet (4 év) majdnem 30 leszek, mire jó esetben dolgozni kezdhetnék. Viszont 30 felé meg ha úgy alakul családot is szeretnék. És nem tudom mennyire egyeztethető össze a kettő, mert azt nem szeretném, hogy a család rovására menjen. Más az ha van egy fix 8 órás állásod hétfőtől-péntekig, ami időben kiszámítható. De ez ebből a szempontból elég bizonytalan szerintem.

2014. ápr. 13. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
A fizetéshez nem tudom mennyire számolták bele a hálapénzt. Szerintem semennyire, de tuti úgy is bejön pár forintocska. Főként, ha valaki kifejezetten téged kér. A hosszú műszak tényleg hátrány a gyereknevelésben. Ha nincs segítséged bizony nehéz lehet megoldani. Vagy esetleg úgy lehet megoldani, ha a pároddal váltott műszakban dolgoztok. Hisz egy gyereknek 2 szülője van.
2014. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!