Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai munkavállaláshoz kell...

Angliai munkavállaláshoz kell útlevél?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom Anglia EU-s tagállam.

Illetve a bankszámlanyitáshoz nem kell útlevél csak N.I. Szám.


Igaz? Tapasztalatok? Ismerösőm azt modta ő személyivel elintézett mindent.



2014. ápr. 16. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Fényképes igazolvány kell, jó a személyi, a jogsi és az útlevél is. Inkább arra figyelj, hogy a bankszámla nyitásnál legyen proof of address-ed. Vagyis vinned kell a lakásszerződést, amit az albérlet közvetítőtől kapsz /agency/ vagy a főbérlőtől. Szoktak kérni közüzemi számlát, telefonszámlát és megkérdezik, hol dolgozol. Én az HSBC-t ajánlom, a többiről rossz tapasztalatokat hallottam. Ez kínai bank, jó áron, jó minőségű szolgáltatást nyújtanak, a banszámlavezetésért és a készpénzlevételért Angliában nem kell fizetni, csak néhány ATM-nél. A pénzt is 17-20 fontért tudom hazautalni,összegtől függetlenül, UK-n belül az átutalás is ingyenes.Ez Magyarországon nem mondható el. A Lloyds TSB bankot semmiképpen nem ajánlom, lopják az ügyfelek lekötött pénzét, erről van egy csúnya történetem. vannak olyan bankok, akik ha nincs havi szinten pénzmozgás a számládon, nem érkezik folyamatos befizetés, megszüntetik a számládat 2 hónap alatt. Nekik az a lényeg, hogy sok pénz vándoroljon a rendszerükbe. Ilyen a Halifax. Remélem tudtam segíteni.
2014. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de a gördülékeny ügyintézéshez ajánlott, mivel Angliában nincs személyi, az ügyintézők többsége nem ismeri, csak az útlevelet.
2014. ápr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!