Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban a férfiaknak kedvez a...

Valóban a férfiaknak kedvez a munkaerőpiac? Vagy csak a hangos kisebbség szerint van ez a köztudatban?

Figyelt kérdés

Sokat halljuk a médiában és mindenhol, hogy a nők kevesebbet keresnek, a nőket kevésbé szívesen alkalmazzák stb.


Én mást tapasztalok. 18-23 éves korig teljesen egyértelmű, hogy a nők sokkal könnyebben találnak jól fizető állásokat. Nővérem 18 éves korában gyakorlatilag egy pillanat alatt tudott help deskes munkát vállalni fősuli mellett amivel kb akkora fizetésre tett szert mint amennyit én most keresek. Engem az Istenért sem akartak felvenni pedig alapból otthon vagyok a számítástechnikában (míg nővérem épphogy tudta hol kell egy gépet bekapcsolni) Mégis, őt vették fel informatikai területre help deskesnek, engem nem. Ugyanez igaz az összes hostess, irodai és hasonló munkákra. Többnyire még oda is van írva hogy "dekoratív hölgyeket..." keresünk. Én mehettem csavart számolni egyetem alatt fele annyiért.


Diploma után (21-23-tól felfele): Szintén nővérem azonnal becsüccsent egy baromi jó poziba, ahol nem kellett törnie magát a munkával és bőven hozta a ~150 nettót (pályakezdőként). Majd elment szülni, másfél évig otthon a babával majd amint a pici bölcsibe került kb 2 hét alatt talált munkát és a második helyre felvették (nettó 280).


Nos ő még a főiskolai diplomáját se szerezte meg (csak abszolutórium). Én MSc diplomával (természettudomány) 5 hónap álláskeresés után kaptam állást ahol nettó 130-at keresek. Rengeteg nő vesz körül a munkahelyen, az ismerőseim között is leginkább a nők azok akik tuti anyagi helyzetben vannak, tuti állással. A férfiak meg szívnak 3 műszakban kevesebbért.


Nekem az a véleményem, hogy oké, van egy kiváltságos réteg a felsővezetők akik túlnyomórészt férfiak, és felhúzzák az átlagfizut. De ez a kisebbség. Mindenhova nőt keresnek szinte mert attraktívak jobban eltudják magukat adni a szakmában.


Kinek mi a véleménye erről?



#álláskeresés #munkaerőpiac #női munkavállalók
2014. ápr. 20. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

- rengeteg szakmunkást keresnek elsősorban férfimunka az összes

- a legtöbb magas vagy vezető beosztású pozíciókban (ügyvédek, nyomozók, vezérigazgatók, cégtulajok, befektetők, üzemeltetők, stb) én leginkább csak férfiakat látok


szerintem ez nem munkaerőpiac függő, csak egy nő nemigen megy el autót szerelni és nemigen társul cégtulajdonosnak sem sehova. míg egy férfi de.

2014. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Vannak területek amik a nőknek kedveznek, vannak olyanok amik nem. Eddig csak olyan munkahelyemen volt ahol 80-90% -ban férfiak voltuk, de műszaki területről van szó. Egyszerűen nem azért mert a nőket nem veszik föl, egyáltalán nincs is női jelentkező, vagy csak nagyon elvétve.
2014. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek a kérdezővel.
2014. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Ez nagyon területfüggő. Nyilván hostessnek nem egyszakállas fiút fog senki kérni, hanem egy bögyös szőkét.


Ugyan így tedd a szívedre a kezed: Ha neked holnap azt mondaná a főnököd, hogy lesz egy személyi asszisztensed, válassz magadnak te kit választanál?


Őt?

[link]


Vagy őt?

[link]


Na ugye....


Ellenben az EU-ban a cégek felsővezetésében a női felsővezetők száma jelenleg 10% alatti. Mindezt úgy, hogy sok országban már kötelező kvóták írják elő, hogy a nagyvállalatok felsővezetésében legyen nő (amúgy nem lenne ennyi sem...)


Szóval nagyon nem mindegy mit vizsgálsz. Nem lehet A MUNKAERŐPIACOT vizsgálni, szektorokra, pozíciókra kell bontani.


Az IT szektor pl. tipikusan olyan, ahol 90% felett van a férfiak aránya.

2014. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, az IT szektor hozza a férfitöbbletet ez igaz. De akkor húzzam le magam a klotyón mert nem Programozónak tanultam? (már bánom egyébként). Az állások túlnyomó részében a nők dominálnak. Bemész egy jogi egyetemre is csupa nő, a közgáz is csupa nő. A beszerzők, a HResek mind nők. Persze, ott vannak a férfias szakmák, a szakmunkák dehát az a fenti területeket fizetésben meg se közelítik (és megbecsülve sincsenek).


A felsővezetés nem érdekel mert kevés van belőlük. Engem első sorban a normál halandó állások érdekelnek, amiből "sok van".

2014. ápr. 20. 16:09
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy a "közgáz csupa nő", a valóságban pedig a pénzügyesek (nem az adminisztrátor mancikák, hanem akik számolnak is) szinte mind férfiak, a beszerzés is szinte mind férfi. A HR-esek valóban sokszor nők, de őket úgyis csak leépítik :)


Mivel munkatapasztalatod a leírtak alapján közel 0 nem igazán tudom mire alapozod ezt a sok általános "bölcsességet".

2014. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon sok mindenen múlik, ki kap meg egy adott állást, de pályakezdőként leginkább a szimpátián és a pozícióhoz szükséges készségeken, hiszen az illető ha tanult is valamit, még nincsen tapasztalata, vagy ugyan annyi van, mint az összes többi pályakezdőnek, tehát nem végzettség és nem tapasztalat alapján fognak választani, ha érkezik 20 jelölt ugyan olyan paraméterekkel.


A pozíciók, amiket felsoroltál, tipikusan női pozíciók és általában jobban is fekszenek a nőknek. Ezen kívül a nővéred már 18 éves korában dolgozott, mire lediplomázott, már volt mögötte 3-4 év tapasztalat, ami neked hiányzott és ez nagyon sokat számít. Nem tudom, hogy ő mit végzett, de természettudományos diplomával szerintem még örülhetsz is, hogy van munkád.


Amire az emberek általánosságban gondolnak a kérdéssel kapcsolatban, az szerintem az, hogy vidéken viszonylag kevés a nagyvállalat, kevés az adminisztratív jellegű pozíció. Én call centeresből lettem cégen belül vezérasszisztens (nem, nem raktam se ki, se be semmit, a kompetenciáim alapján ajánlották fel a pozíciót), most költöztem vidékre és látom, hogy milyen kevés munka van nőknek a bolti eladón meg pultos lányon kívül. Sokkal inkább keresik a szakmunkásokat, a szakembereket, napi 10 állásból talán egyet, de többnyire egyet sem tudok még megpályázni sem, mert nem nőket keresnek.

2014. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kevés munkatapasztalatom van valóban. Én is dolgoztam 18 éves koromban, csak végzettség híján én csak csavart számolni, raktárosnak meg hasonlóknak kellettem ami igazán tapasztalatnak nem írható fel. Nővérem help deskesnek tudott menni (mert nő volt, és a kollégái 90%a is nő volt) hiába még csak nem is konyított a területhez. Tehát az, hogy tapasztalatot tudott szerezni is egy neméből fakadó előny.


Annak ellenére, hogy nincs sok tapasztalatom azért ismerőseim, barátaim vannak. És ugyanez a helyzet. A csajok már 18,19 éves koruktól értelmes jól fizető állásban dolgoznak. A fiúk pedig szenvednek a raktárban, úgy bánnak velük mint a kutyákkal és fele annyit keresnek.

2014. ápr. 20. 16:37
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez az kérdező, pontozd nyugodtan le az összes választ, akkor is ha igazunk van.

Ez a gyerekes és szánalmas reakció tökéletes összhangban van a sikertelen életeddel és a logikátlan gondolatmeneteddel, ami miatt amíg a talpraesett nővéred élete végéig netto 280-at (vagy többet) fog keresni, te meg majd a semmit nem érő természettudomány MSC-ddel izzadhatsz a raktárban 3 mászakban vagy msogathatod a petricsészéket 130-ért.


Egyszerűen azért, mert ilyen életszemlélettel és felfogással többre nem is vagy hivatott. És nem, nem azért, mert te fiúcska vagy a nővéred meg nő. Én is férfi vagyok, mégis jó munkám van és jól keresek. A korábbi munkám is jó volt és ott is jól kerestem. Sőt, azelőtt is...


Na, ide a 0%-ot gyorsan aztán oszoljunk, nincs itt semmi látnivaló...

2014. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es: nem pontoztam senkit. Mivel a kérdés nem egy konkrét problémára irányul nem is terveztem pontozni.

Elárulok egy titkot: nem csak a kérdező tud pontozni.


Nem raktárban dolgozom, sikerült elhelyezkednem a szakmámban. A válaszodra és a sértegetésedre reagálni nem kívánok, Nyilván jól esik magas lóról leosztani azt aki kevésbé szerencsés volt az életben. Gondolom nem véletlenül kerültél olyan pozícióba amilyenbe.


Én csak azt írtam le amit a környezetemben tapasztalok, érdekelt más emberek véleménye, hogy kik mit gondolnak erről a kérdéskörről. És nekem az a tapasztalatom, hogy a nők csinos pofival simán eladják magukat mindenhol.


De tessék, felpontozok mindenkit, csakhogy boldog legyél...

2014. ápr. 20. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!