Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy a munkaügyi...

Létezik, hogy a munkaügyi központban kikérhetem a teljes fennmaradt segélyemet egy munkáltatói igazolás bemutatása után?

Figyelt kérdés

Nemrég munkahelyet váltottam, de eltelt majdnem egy hónap, mire újra elkezdtem dolgozni...sok a hitelem és nagyon kéne a pénz, mert fél havi fizetést kaptam az előző munkahelytől és a mostanitól is annyit fogok kapni, mert nem egész hónapot zárok. Egy kollégám mondta, hogy a munkaközvetítő irodától kérhetek egy papírt amivel ha bemegyek a munkaügyi központba csak ennyit kell mondanom: Szeretném kikérni a fennmaradt segélyemet egy összegben.

Igaz ez, vagy nem létezik ilyesmi?



2014. ápr. 27. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha sikerül elhelyezkedned, akkor onnantól már nem jár segély, mivel nem vagy munkanélküli.
2014. ápr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem már nincs ilyen. Régebben valóban volt, hogy kifizették a fennmaradó részt annak, aki az ellátásra jogosultság lejárta előtt talált munkát, de azóta már teljesen át lett alakítva az egész rendszer.
2014. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Hozzáteszem, akkor sem úgy ment, hogy bemutattam a szerződést, és már adták is a pénzt, hanem csak akkor utalták, mikor lejárt az idő, amit megállapítottak a jogosultságra.
2014. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor meg se próbáljam felvenni? Semmi esély rá, hogy megkaphatom?
2014. ápr. 27. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:

"Mivel ösztönözzük az álláskeresőt a mielőbbi elhelyezkedés érdekében?


Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően, akkor kérelmére a folyósítási időből még hátra lévő időtartamra járó járadék meghatározott összegét egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés feltétele, hogy az előzőekben meghatározott napig folyamatosan munkaviszonyban álljon és a munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresőnek az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani.

Az egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka.

Nem fizethető ki a fennmaradó összeg abban az esetben, ha ugyan azzal a munkaadóval létesít munkaviszonyt, amelynél az álláskeresési járadék megállapítását megelőzően munkaviszonyban állt. "

[link]

2014. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Leegyszerűsített nyelven is lehetne ezt?
2014. ápr. 27. 14:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Mikor állapították meg az álláskeresési járadékod?

Hány napra?

Mekkora összeget?

Mennyi ideig vetted igénybe az álláskeresésit? (meddig voltál regisztrált)

Mikor szűnt meg a regisztráltságod?

Az új munkahelyeden állományban vagy még?

2014. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mikor állapították meg az álláskeresési járadékod? 2014.03.18-án regisztráltattam magam a munkaügyi központban (2014.03.17-ig dolgoztam)


Hány napra? 2014.04.11-én kiléptem, mert találtam új munkahelyet, ahol 2014.04.14-óta dolgozok.


Mekkora összeget? Ha a havi átlagos járulékalap (Ft) az, akkor 193212Ft.


Mennyi ideig vetted igénybe az álláskeresésit? (meddig voltál regisztrált): 23 vagy 24 napig ha jól számoltam.


Mikor szűnt meg a regisztráltságod? 2014.04.11-én.


Az új munkahelyeden állományban vagy még? Munkaközvetítő cégen keresztül dolgozok, nem tudom meddig, de legalább fél évig, mire átvesz a cég.

2014. ápr. 27. 14:41
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hány napra? 2014.04.11-én kiléptem, mert találtam új munkahelyet, ahol 2014.04.14-óta dolgozok."


Nem valószínű, hogy annyi napra állapították meg, mint amennyit álláskeresésin töltöttél. Ha mégis, akkor nincs fennmaradó összeged.

A határozatban hány nap szerepel?

2014. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"XY kérelme alapján az álláskeresési járadékra való jogosultságát 2014.03.18. napjától és 2014.03.18.-tól


Időszak hossza: 90 napig

Összeg: naptári napi 3383 Ft


összegben való folyósítását rendelem el.


A rendelkezésre álló iratokból megállapítottam, hogy az álláskeresővé válását megelőző három éven belül 1096 nap munkaviszonyban töltött idővel rendelkezik."


De igazából 5-év 11-hónapot dolgoztam ennél a cégnél.

2014. ápr. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!