Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérnek a cégeknél...

Miért kérnek a cégeknél szakmai tapasztalatot? Ha munkahelyet váltok érdekelni fogja a másik céget hogy mit tanultam az előzőnél, vagy hogy milyen tapasztalataim vannak?

Figyelt kérdés
Mert akkor ennyi erővel teljesen fölösleges tapasztalatot kérni, mindenhol betanulok újra.

2014. ápr. 30. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:

?????


Ha ugyan az vagy nagyon hasonló a munkakör akkor miért kéne betanulni újra???

2014. ápr. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Hogy a cég tudja, hogy mire vagy használható és mennyi idő, mire elkezdesz pénzt "termelni" neki. Amíg betanulsz, addig nem keresel a cégnek és még másokat is hátráltatsz.

Ha sok a szakmai tapasztalatod, akkor valószínűleg nem vagy hülye gyerek és gyorsan megtanulod az új dolgokat, akár önállóan is.

Persze ez lehet hátrány is, hiszen magas szakmai tapasztalattal többet kérsz, mint egy totál kezdő, valamint könnyebben hagyod ott a céget egy jobb állásért.

2014. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kettes nagyon köszi most már teljesen értem miről van szó.
2014. ápr. 30. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű. Sok a jelentkező, egy állásra több százan is, és ezért könnyedén találnak olyan embert, aki csinált már hasonló vagy akár ugyanolyan munkakört. Persze, minden cég más, de azért sokkal könnyebb betanítani olyasvalakit, aki tisztában van a dolgokkal általában, és csak a speciális dolgokat kell megtanulni.

Ez eléggé el is tud durvulni, túlzásba is viszik, de sajna túlkínálat van.

Én pl. úgy vagyok, hogy 10 éve dolgozom pénzügyi területen, de amikor munkát kerestem sok helyen azzal utasítottak el, hogy adóbevallást még nem csináltam. Tanultam, ismerem a könyvelést, a könyvelőprogram egyébként is összeállítja, a könyvelőnek csak át kell nézni, hogy biztosan jó-e. Ennek ellenére állásinterjún nem akarják elhinni nekem, hogy én ezt képes vagyok megcsinálni. Na, persze, mert van 50 másik jelentkező, aki pont ugyanebben a könyvelőprogramban csinálta pont ugyanezt. Hát akkor inkább őt fogják felvenni.

2014. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első 2 évben még nem végzel megfelelő minőségű munkát. Onnantól kezdődik kb. a jó munkaerő.

Ezt a 2 évet szívesen megspórolnák a cégek és inkább olyat vesznek fel, akinek már van ennyi. (Bónusz, hogy ha a konkurenciától jön a munkaerő, sok-sok hasznos belső infót is hozhat magával.)

2014. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!