Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnök talulók, dolgozók...

Gépészmérnök talulók, dolgozók! Válaszolnátok kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

1. Iskola mellett dolgoztatok gyarornokkéntM ha igen, hol, mit, mennyit, mennyiért?

2. hol tanultok/tanultatok? Mennyit kellett tanulnotok egy átl. napon?

3. Hol dolgoztok egyetem után, pontosan mit kell ott csinálnotok, mennyit, és mennyiért?

Csak munkaidőben dolgoztok, vagy haza kell vinnetek a munkátokat?



2014. máj. 6. 20:50
1 2
 1/15 anonim válasza:

Mivel még tanuló vagyok és nem voltam gyakornok, 2. kérdésre tudok válaszolni.

Győrben tanulok. Félév függő, hogy mennyit kell. A kell is tág fogalom. Ha az a cél, hogy 7 félév alatt, és hogy minden tárgy kb elsőre sikerüljön, akkor átlag egész nap az órákon kívül. Első 2 félévben nem kellett ilyen keményen, de pl ez a félév olyan volt, hogy minden nap reggeltől éjfélig minimum beadandózás és zh-ra készülés.

2014. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jól van, ez előbbi válaszolót nem kell komolyan venni. Testvérem szintén Győrben végzett villamos mérnökit. Tanulni kell, de nem reggeltől éjfélig. Órákra járj be, kicsit foglalkozz vele otthon és menni fog. Na persze ha gyengébb képességű vagy tanulhatsz éjfélig is, de akkor nem sok keresni valód van fősulin.
2014. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Kedves elozo hozzaszolo!


Mint ahogy irtam es amire a kerdes vonatkozott az a gepeszmernok szak nem a villamosmernok. Szobatarsam 2 villamosmernok hallgato is es valoban nem kell megszakadniuk. Konkretan kozepiskolaba tobbet kellett tanulnunk anno.

Azt nem hinnem hogy gyengebb kepessegu lennek, mivel 450 pontot vakartam ossze anno felvetelin es most a felso 10%ba vagyok az evfolyamon.

2014. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Amugy a villamosmernok szakot nem leszolni akartam felreertes elkerulese vegett semmivel sem egyszerubb maga a szakma, csak itt egyszerubb a kepzes.
2014. máj. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A Villamos mérnöki sem könnyű. De itt szerintem az a lényeg, hogy felesleges elvenni mások kedvét attól, hogy gépésznek tanuljon. Beláthatod, hogy a reggeltől éjfélig tanulás bizony túlzó. A gépészek amúgy is híresen nagy trógerek :) egész nap az üvegesben hőbölögnek, emellett elvégzik a sulit, igaz nem 5-ösre.

Mostanában pedig egyre rosszabb a helyzet, műszaki karra elképesztően kulturálatlan embereket vesznek fel, írnak 2 hármas érettségit, aztán bekerülnek mérnök szakokra.


Egy volt általános iskolai osztálytársam jelenleg gépésznek tanul, alsóban az osztály hülyéje volt, alig csúszott át kettessel matekból, később szakmunkás képzőbe ment. Most Győrben fősulin az első félévében mindössze 3 tárgyból bukott meg.

2014. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Nem azt mondtam, hogy könnyű, hanem azt, hogy könnyebb. Kétségtelen, hogy sok tróger van, ami a rossz felvételi rendszernek és követelményeknek köszönhető. Egy részét meg is szűri a rendszer később egy részét sajnos nem. 3 tárgyból bukás nem rossz valóban, de az első két félév a legkönnyebb talán, és aki így kezdi, nagy valószínűséggel abba fogja hagyni az egészet, mert később még halmozottan nehezebb lesz már csak ez miatt vagy sok félév csúszással végzi csak el.

Emlékeztetlek kedves kollega, hogy az első hozzászólásomban azt írtam, hogy "AKI HÉT FÉLÉV ALATT AKARJA ELVÉGEZNI ÉS HOGY MINDEN TÁRGY ELSŐRE SIKERÜLJÖN", annak kell megszakadnia majdnem konstans.

És igen, egész nap kell tanulni ehhez, olyan nehéz ezt felfogni? 4-5 órákat tudtam csak aludni átlagba, hogy az átlagos heti 1-2 beadandót megcsináljam és heti 1-4 zh-ákra felkészüljek már amennyire olyan kevés idő alatt lehetséges, ami adott volt. Ez a félév ilyen nehéz volt. Volt olyan félév amikor voltak lazább hetek szorgalmi időszakban. Nem tudom mit olyan nehéz ezen felfogni.


Az a kisméretű hallgatói csoport, akiknek eddig minden sikerült elsőre vagy majdnem(ez kb 5-10%), így állnak hozzá, mert csak így lehetséges 7 félév alatt elvégezni a jó eséllyel, meg hogy legyen valami szebb átlag, hogyha nézik esetleg majd első melóhelyeken, illetve MSc-re való bekerüléshez is kell.

Amúgy szakirányválasztáskor kiderült, hogy a hallgatók közel 30-40% eltűnt a kezdő létszámhoz viszonyítva, tehát itt hagyták, és ez a képzés felénél volt. Plusz hozzá lehet adni, hogy még egy jelentős százalék lesz, aki csak sodródik aztán majd egyszer összejön valahogy a diploma. Nem tudom ezek fényében miért olyan nehéz megérteni azt, hogy nem olyan könnyű ez az egész.

Nem akartam elvenni a kedvét a kérdezőnek, csak a tapasztalatomat, és az általam látott dolgokat osztottam meg. Nem lehetetlen senkinek sem elvégezni normálisan, csak kemény munkát igényel és kitartást, és egy minimális tehetséget is persze, ennyi. Ebben nem tudom a mi a meglepő, vagy mi nem tűnik relevánsnak.

2014. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

:) Átlag 4-5 órát aludtál, a fennmaradó időben pedig tanultál? Akkor itt fejezzük be, ez már komolytalan.

Egyetemi kondiban jó pár műszakis hallgatóval ismerkedtem meg, ápoltam barátságot. Jó srácok voltak, tanultak eleget, de emellett volt idejük heti 4 edzésre, munkára, barátnőre és bulizásra is. Mert a fősulinak erről IS kell szólnia.

Azt az életet, amit te felvázolsz, épeszű ember nem képes végigcsinálni. Egy egészséges fiatalembernek pedig igenis szüksége van emberi kapcsolatokra, egy csinos barátnőre és szórakozásra is.

Lehet neked is fel kéne hagynod ezzel a droid életmóddal. nem egészséges

2014. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Droid:DDD Köszönöm szépen, hogy ilyen jól kitaláltad milyen a magánéletem és a személyiségem, úgy hogy fogalmad sincs rólam. Köszöni szépen a barátnőm jól van, mert van képzeld csak el, és még inni is el szoktam menni ahogy időm engedi :) Nem semmi :)

Én teljesen komolyan beszéltem, én inkább azt látom, hogy te vagy kicsit komolytalan. Többször hangsúlyoztam, hogy most volt ilyen rohadt kemény. Máskor természetesen volt időm élni vagy egyéb más dolgokra is, de te nem vagy hajlandó elolvasni vagy értelmezni amit írok. Na ez a komolytalan szerintem :) Tisztára, mint az oviban komolyan.


A kérdezőnek sok sikert és kitartást kívánok a szakmához, és a felvételihez!(Ha ezt volt a kérdéseinek az oka)

2014. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves 7. válaszoló!


Szenzációs, hogy olyan kérdésre válaszoltál, amire nincs nagy rálátásod. Nyilván, te az ismerőseidtől gyűjtöd be az infókat, akkor értelmesebb válaszokat tudsz adni, mint aki az adott szakra jár. Nem is értem minek álltál le kötekedni...:D Vagy gondolom csak meg akartál nevettetni egy pár erre tévedt gépészmérnököt..:)


Kifejtem akkor, hogy működik a rendszer. Elkezdődik a félév, szépen bejársz órára. Vagyis vagy bejársz órára vagy nem. Ha bejársz tegyük fel egy nap minden órára, akkor a napod nagy százalékát a padokban töltöd. Végzel tegyük fel délután 4-kor. Ismét két út van. Vagy foglalkozol az aznapi dolgokkal vagy nem. Itt a gépészek jelentős része nem foglalkozik vele. Mint az ismerőseid, akikhez viszonyítasz. Igen ám, szépen telnek a hetek, gyűlik a tananyag, növekszik a nyomás, a stressz. Valószínűnek tartom, hogy zh-k, vizsgák előtt már elszállingóznak az edzőpartnerek a konditeremből. Mert ha nem, akkor bizony belőlük nem lesz gépészmérnök.:)Vagy ha lesz akkor annak nem lesz piaci értéke.:)

Hogy csinálhatod jól? Az, hogy ha iskola után, külön fordítasz még időt és energiát a tananyag elsajátítására, akkor neked sokkal könnyebb dolgod van a többiekkel szemben. Másik esetben jön a kapkodás és jönnek a sikertelen vizsgák. Lehet így is és úgy is csinálni. Ha pedig esetleg, az ismerőseidnek minden vizsgája megvan és még mindenre marad szabadidejük is akkor felmerülhetne benned a miért? szócska Nem kell őket zseninek tartani. Az egyetemet minősíti. Abból megint ne vonj le nagy következtetést...:)

Jobb helyeken tanulni kell ám, keményen.

2014. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Még sok időm van ezen a témán agyalni, de inkább előbb mint utóbb.

Azt sajnos gondoltam, hogy rengetegek kell tanulni, mivel hiányszakma.

2014. máj. 7. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!