Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem akarok gyári munkásként...

Nem akarok gyári munkásként megöregedni. Hogyan törjek ki ebből? 22 L

Figyelt kérdés
Érettségi után elvégeztem 2 Okj-s képzést, meg is van a 2 szakmám, de nem tudok velük elhelyezkedni. Az egyik fodrász a másik eladó (kereskedő boltvezető). De mindenhol alap elvárás a munkatapasztalat, egy állásra jelentkeznek kb 50-100-an, és én soha nem tudok legjobb lenni pályakezdőként. Meg már annyi átverős hirdetésbe botlottam az újságban és neten... Ismerősök rokonok nem tudnak, vagy nem is akarnak segíteni. Szóval jelenleg már a 3. gyárban dolgozok, de számomra ez elviselhetetlen légkör, szívből utálom az egészet, boldogtalan vagyok miatta már szabadidőmben is. Munkatársaim kinéznek kiközösítenek, fizikailag is nehéz, több műszak, embertelen szabályok vannak és persze cserébe kevés fizetés, 80 ezer max. Hiába keresek más munkát közben, semmi nem sikerül a hónapok meg csak tellnek, ês félek ez már örökre így marad. Költözni nem akarok, egyrészt mert ide köt sokminden, másrészt jó környéknek számít ez ilyen szempontból. Azt mondják ha itt nem találok munkát akkor máshol sem fogok az országban. Ezek szerint velem van valami baj ha ennyire nem sikerül. Van valami ötletetek? Tanuljak még valamit úgy könnyebb lenne? De mi az amire van is kereslet, és munka mellett olcsón el lehet végezni? Sajnos már nincs lehetőségem fősulira menni, muszáj közbe eltartanom magam, és hát szerintem fel se vennének sok helyre. Annyira nem voltak jók az iskolai eredményeim. A levelező képzés jöhet szóba ha felvesznek, de ötletem sincs hogy mire jelentkezzek. Vagy mégegy okj szakma ami csak esti iskola?
2014. máj. 7. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

szerintem neked alapjáraton önbizalomhiányod és önértékelési gondjaid vannak


ha nem próbálod meg biztosan nem fog sikerülni

költözz fel a fővárosba vagy irány külföld, és vágj bele!


máshogy nem megy, csak ha hiszed, hogy meg tudod csinálni

2014. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha én a helyedben lennék, akkor ballagás környékén elkezdeném mondogatni, hogy szivesen csinálsz frizurát. Lefotozód, lesz referenciád. Először a helyi fodrászok ára alá tenném a saját árlistámat, a lényeg, hogy kialalkíts egy vendégkőrt. = Lesz gyakorlatod, felvesznek / vagy elve egyéni vállalkozóként működsz. Célszerű ez utóbbit választanod, egyenlőre a főállásod mellett, mert -bár lehet, hogy ezt rosszul tudom - de ha a főállásodon fizetik a járulékokat utánad, akkor egyéni vállalkozóként már kedvezőbben kell adóznod. Egyik ismerősöm, gyári munkásból lett műkörmös. Igaz két kemény évébe telt, minden nap gürizett munka után, viszont mára csodaszép szalonja van, ahol még üzletet is nyitott és még alkalmazottja is van. Nagyon nagyon ügyes!!


Az eladói végzettségeddel kapcsolatban meg: Ez mindig jól jöhet. Folyamatosan figyeld a lakóhelyeden a kiplakátolásokat, kérdezz ismerősöket, előbb utóbb biztos lesz valami. Itt nálunk (vidéki város), csak a héten a pékséghez is és az Euros boltba is kerestek eladót. Mindig mindent meg kell pályázni és mindenhol elő kell adnod azt, hogy magabiztos vagy. Lehet, hogy 45. helyre vesznek csak fel, de előbb utóbb lesz valami.


Addig pedig, amig a főállásod megvan, esetleg érdeklődj gyáron belüli továbbképzésről (pl. anyagmozgató, vagy minőségellenőr, számítástechnika vagy ami érdekel)lehet, hogy támogatnak egy néhány hónapos átképzést, és emberibb melód lesz addig is, amíg megvalósítod amit szeretnél.

2014. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
szabadidődbe vállalj nagyon olcsón vagy ingyen frizurakészítést és ha már lesz gyakorlatod akkor már kérhetsz rendes pénzt érte
2014. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Jó fodrász vagy? és pesten laksz? Ha igen, akkor jöhetsz hozzánk a szalonba Bp. IX kerület.
2014. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ennyi, aki segíteni akar, az is le van szavazva. Akkor jó gyári munkás életet.
2014. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első kérdésem az lenne : a megszerzett szakmáid közül valamelyik olyan amivel igazán boldog lennél? Ha a válasz igen, akkor felettem már ajánlottak jó tippeket.Nem értem miért vannak lepontozva. Egyik ismerősöm a Zsidrónál tanult, és ingyen vállalt be ő is embereket az elején.
2014. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el könyvekből, internetről németül vagy angolul tanulni. Ha német, akkor majd München-ben vagy környékén próbálkozz. Az egy jó környék, sok a magyar, és könnyű hazaugrani időnként.
2014. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!