Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esélyem van 15 évesen...

Mennyi esélyem van 15 évesen munkát találni?

Figyelt kérdés

A nyári és téli szünidőben 15 éves kortól lehet diákmunkát vállalni szülői beleegyezéssel. Milyen gyakran vállalják ezt be a munkáltatók (legfeljebb napi 8, heti 40 óra munkaidő; 4,5 óránként 30 perc szünet; nincs túlóra; két munkavégzés között 12 óra szünetnek kell eltelnie). Nem túl macerás ez? És mindezért csak egy 15 éves "gyerek" munkaerejét kapja, ami valljuk be, nem nagy segítség.

Nézegettem diákmunka-hirdetéseket, mindenhol legalább 16, de legtöbb helyen 18 év az alsó korhatár. Persze még nincs szünet, de kétségbe vagyok esve, hogy akkor sem lesznek lehetőségeim.

Szeretnék dolgozni, mert előreláthatólag elég szűkös anyagi helyzetben leszünk az elkövetlezendő pár hónapban. Úgy terveztem a nyarat, hogy programokat csinálok, szórakozok, ismerkedek, lógok a haverjaimmal, de ehhez pénz kell. Zsebpénzt valószínűleg nem fogok kapni, félretett pénzem nagyon kevés van, az is csak szükség esetére. Pénz nélkül nem nagyon fogok tudni bármit is csinálni (messze vannak a szórakozási lehetőségek, az oda- és visszaút sem olcsó). Ha pedig úgysem tudok semmit sem csinálni, akkor már dolgozzak valamit.

Mennyi esélyem van így munkát találni? Ha valaki tud ilyet Egerben vagy Gyöngyösön, azt is szívesen olvasom! :)



2014. máj. 7. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:

15 évesen simán találtam munkát már, igaz ez régebben volt... de szerintem most is lehet ugyanúgy. Csak leginkább ilyen Fürge Diák és hasonló szervezeteken keresztül vesznek fel diákokat.

[link]

2014. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
melo diákon keresztül dolgoztam. a helyzet csak az,hogy vannak vip tagok, és a legtöbb puja nyáron akar menni dolgozni. Így előre vannak nyomva a VIP tagok, a maradék helyre meg vagy felvesznek vagy nem. Akkor kell menni dolgozni,mikor senki nem akar. Év közben meg őszi, téli szünetben. Év közbeni munkánál én már fősulis voltam.
2014. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te most tanulsz nem?
2014. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát max bébiszitter vagy ilyesmi
2014. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!