Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztél olyan állásra,...

Jelentkeztél olyan állásra, amihez szakirányú végzettség kellett, de neked nincs és gyakorlatod sincs igazán? Sikerült betöltened az állást így is?

Figyelt kérdés

Pl. személyesen: a boltba van kiírva vagy akár telefonon, emailen.

Hogyan reagáltak rá, hogy nem vagy szakképzett? Általában ez az első kérdésük.


Van itt olyan, aki kifejezetten a boltokat célozza meg így állást keresve és megnézed előbb az alkalmazottakat, hogy szimpik?



2014. máj. 9. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem próbálkozom, mert az ilyen jelentkezők, még odáig sem jutnak el, hogy egy "sajnálom" nemleges választ kapjanak.
2014. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, felfelé vagy lefelé, magasabb végzettséget igénylő helyen nyilván 0 az esély, de ha pl. valakinek van egy gazdasági diplomája és eladónak akar menni, hiába nincs eladói szakmája, felvehetik.

Engem nem igazán szakmába vágó diplomával vettek fel egy olyan helyre, ahová 3 éves OKJ képzés kellene.

2014. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvvizsga hiányos főiskolás szociális munkás vagyok és portás vagyok 77 ezerért :D Tehát lefelé van út. Felfelé...hmmmm....nincs.
2014. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés hogy felfelé nincs út. Nekem nagyon sok ismerősöm felfelé bukott, az addigi szinten alkalmatlan volt a munkára majd pl kirúgás után egy sokkal magasabb pozíciót kapott több fizetéssel.

Ha van ismerős akkor nem kell képesítés, lehetsz tök hülye attól még magas pozíciót is betölthetsz. Ha meg nincs ismeretség akkor lehet két Nobel díjad is akkor sem kerülsz be sehova.

2015. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismeretség nélkül lettem marketinges & értékesítő sima angol diplomávál 10 fős budapesti technológia cégnél.


Szakirányú diplomám nincsen, de szaktudásom igen, és el tudtam adni magamat.

2015. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen szakmától függ. A férjem informatikus állást tölt be szakirányú végzettség nélkül. Igaz, beleírta az önéletrajzba, hogy ért hozzá, és kemény szakmai interjú is volt.

De egy boltba? Őszintén? Egy boltos szakképesítést elvégezni pár órás OKJ, és amúgy is mindenki el tudja látni ezt a feladatot, szerinted hány ezer önéletrajzot kapnak? Ennek legalább a fele szakképzetlen, szóval ha nincs protekciód, szerintem teljesen felesleges.

2015. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!