Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógiai diplomáim vannak,39...

Pedagógiai diplomáim vannak,39 évesen nevelőtiszt szeretnék lenni a büntetésvégrehajtásnál Budapesten. Mit tudtok erről? Felszerelnének még? Nyugdíj? 17 évem van ledolgozva, mint közalkalmazott.

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Vedd fel a kapcsolatot a BV személyügyi osztályával. Biztosan pontos tájékoztatást adnak.
2009. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eddig már eljutottam, nem voltak szócséplők...

De köszi.

Valami konkrétabbat szerettem volna megtudni valaki olyantól, aki esetleg ezt csinálja.

2009. dec. 29. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
A törvény szerint csak 18 és 35 év között lehet hivatásos szolgálati viszonyt létesíteni minden rendvédelmi szervnél, tehát csak közalkalmazott lehetsz (ismét). Viszont a besorolásnál figyelembe veszik az eddig ledolgozott éveidet.
2010. jan. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de úgy tudom, hogy 45 évig ha szükség van rád, beöltöztethetnek. Egyéni elbírálás alapján. No és nevelőtisztként beöltözve dolgozhatsz. Azt nem tudom, akkor a 17 évem elszáll, mint közalkalmazott? Azt tudom, hogy hadnagyként/főhadnagyként kezdhetnék. Erről esetleg tudsz valamit? Köszi!
2010. jan. 5. 13:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok ismét.


Igazad van! Átböngésztem az 1996. évi XLIII. törvényt, és valóban, tiszti kinevezés esetén a korhatár 47 év /37. § (3) bekezdés/, tehát minimum hadnagyként szerelnél fel.


A 40. § (1) bekezdése szerint: "A nem katonai vagy rendvédelmi oktatási intézményből hivatásos állományba felvett személy rendfokozatát és besorolását beosztásának, életkorának és iskolai végzettségének (szakképesítésének) figyelembevételével kell megállapítani. E rendfokozata és besorolása azonban nem haladhatja meg a vele egykorú és azonos beosztású, de a fegyveres szerv oktatási intézményének elvégzésétől folyamatosan hivatásos szolgálatot teljesítők soron történt előléptetéssel elért rendfokozatát és besorolását.


(2) Az (1) bekezdés szerint hivatásos állományba felvett személy részére a fegyveres szerv jellegének megfelelő, illetve a beosztásához szükséges tanfolyam elvégzését és vizsga letételét kell előírni. Ha a tanfolyamot önhibájából nem kezdte meg, vagy azt a meghatározott idő alatt nem fejezte be, illetőleg a vizsgát nem tette le, a szolgálati viszonya megszűnik.


A nyugdíj kérdése már jóval bonyolultabb. A speciális szolgálati nyugdíjra való jogosultságod fő szabályként csak a kinevezés napjától nyílik meg, tehát ebből a szempontból "elveszik" az eddigi 17 éved (1996-ban volt ebben nagy változás, addig a közszolgálatban eltöltött éveket részben beszámították a későbbi hivatásos évekbe). Viszont mint szolgálati idő, természetesen nem tűnik el, illetve bizonyos dolgokban (jubileumi jutalom, pótszabadság, felmentési idő megállapítása) figyelembe veszik. Amikor kineveznek, a parancsban ezeket az időpontokat külön rögzítik.


Remélem, valamennyit tudtam segíteni. Egyébként találtam egy oldalt, ahol kifejezetten a szolgálati nyugdíjjal kapcsolatban is kérhetsz jogásztól segítséget ( [link] Fórum rovat.


Sok szerencsét kívánok!

2010. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, hogy utánanéztél egy csomó mindennek!Köszönöm, sokat segítettél! Mit is mondjak? Remélem nem viszonzom, mint bv-s, ha egyszer bekerülök! De gyógypedagógusként sem szeretnék, inkább látnálak az asztalomnál egy baráti társaságban, ez a legjobb köszönet :-)). Ha még megtudsz valamit, szívesen veszem a kommentet! Üdv!
2010. jan. 6. 21:40
 7/12 anonim válasza:
Sajnos nem lesz felemelő a munkád de sok sikert kívánok hozzá. Nyugdíj azt most hiába nézed még, majd ha közeledsz hozzá akkor nézd, mert örökké változtatgatják, kár ezen előre rágódni és mérgelődni.
2010. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia!

Nevelőtisztként pedagógusi diplomával ugyan el lehet helyezkedni, a kérdés az, hogy találsz-e olyan intézményt, ahol foglalkoztatnak.

A feladatkört nagyban elősegíti ez a végzettség, tehát ez pozitívum.

Kérdéses az életkorod elfogadása, és az egészségügyi állapotod. Persze, egészséges vagy meg minden, de mást is néznek a betegség kiszűrésekor.

Pl. a szem (látás-színlátás zavara), ha színtévesztő vagy (minden 5. férfi ember az), akkor sajnos nem felelsz meg, de ha van ismerősöd aki el tudja intézni, hogy a színtévesztés felett szemet hunyjanak, akkor ez sem jelent akadályt. Úgyis csak egyszer nézik az életben, tehát egyszer kell megúszni! :)

Ha mindez megvan, és átestél a rostán, akkor beöltöztetnek, elvégzel egy 1-2 hónapos alap tanfolyamot a BV-n belül, majd kapsz egy rangot, feltehetően kezdő tisztit, azaz HADnagyit:).

Ezt követően nevelőként dolgozol, intézed a fogvatartottak mindennapos gondjait, kéréseit, olvasod a leveleit, stb...


Kérdés ? :)

2010. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ja igen, bocsi, a legfontosabbat elfelejtettem ! :)

Ha reál bármely szakosként végeztél, arra nem harapnak!

Ellenben a humán bármely szakjával, de leginkább szociológia, egészségfejlesztéses diplomával már felfigyelnek rád!

Nah, üdv:

2010. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm válaszod! Egyébként nincs gond a színlátásommal, 20 éve van jogsim és nálam még nagyon szigorúan megnéztek mindent. :-)

Normál egészségi állapotban vagyok. Nincs semmi gondom, nem vagyok túlsúlyos, normál a vérnyomásom, stb. Kontaktlencsém van.Egyébként gyógypedagógus vagyok, ez talán jó? Szakmában dolgozol? Még filózok. Azt gondolom, nem egészséges 18 év után pedagógusnak lenni. Egy idő után hiába elégedettek mások veled, ha te már azt érzed, régen nem így tetted a dolgod, kiégés tünetei jelentkeznek. Van önkritikám, néha kicsit erős is. De előny, hogy nem csak másokat kritizálok és nézek, hanem először a saját berekeimben kotorászok. Sok-sok ismerősöm van, aki elgondondolkodhatna a kiégés tünetein... mégsem teszik. Itt emberekkel foglalkoznék...

A lecsúszott, zűrös szülőket is meg tudom fogni, rá tudom venni olyan dolgokra, amikre más nem. Talán ez a képességem hasznomra válna mint nevelőtiszt is. :-)

Egyébként nő vagyok...

2010. jún. 20. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!