Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számítógép grafikus szeretnék...

Számítógép grafikus szeretnék lenni. Mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Debrceni vagyok 12 éves minnél hamarabb szeretném megtalálni aztaz iskolát amiben tanulni fogok, mert mondta Anyu hogy ne az utolsó percbben döntsem el. Mivel azt mondják hogy van ehhez tehetségem (versenyek, logoka) + a graikához is, úgy döntöttem hogy a mai modern időben leszek számitógépes grafikus. Kéne egy megfelelő iskola, itt Debrecenben.
2008. júl. 29. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

csinálj egy jó gimnáziumot és közben, mellette tanulj számitástechnikát és rajzot.

Még bőven kiderülhet, hogy van más, amit jobban szeretnél csinálni. Ha a gimnázium végefelé, még mindíg ezt akarod csinálni, akkor lehet menni olyan felsőoktatásba, ami némileg célirányos.

2008. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen kívül gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. Próbáld ki a photoshop, illustrator, indesign (ez kiadványszerkesztő, de ezt sem árt tudni) minden menüpontját és az effektek lehető legtöbb kombinációját


Ha kell találj ki magadnak megbízásokat és próbáld a lehető legjobban elvégezni. Persze könyvet sem árt venni a programokhoz, bár a könyvben nincs benne minden. Szerezz egy tipográfia-könyvet is.


Viszont tudnod kell: ez a szakma nagyon telített. Tele van amatőrökkel, és még a profi veteránok sem nagyon élnek meg, eltekintve néhány szerencsés kivételtől. Belőled is amatőr lenne még jópár évig, hacsak nem fizetsz be egy profi tanfolyamra, de tapasztalatot, kreativitást a tanfolyam sem ad.


Tehát valószínűleg nagyon elrontanád az életed, ha effelé orientálódnál, hiába is tetszik a dolog 12 évesen. Az életedet pedig elég egyszer elrontani (és az az érettségin és a továbbtanuláson múlik), és már valószínűleg nem hozod helyre. Én már 11 éve próbálkozom, és csak most kezdem látni a fényt az alagút végén.


Ha elfogadsz egy jótanácsot egy olyan ismeretlentől, aki ismeretlenül is azt kívánja neked, hogy ne told el úgy az életedet, mint ő a sajátját: javaslom, indulj más irányba. :)

2008. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudoásom szerint közoktatásban nem tanítanak számítógépes grafikát (leaglábbis nem olyan szinten amit a munkáltatók elvárnak) ezt inkább tanfolyamokon lehet tanulni, azt is leginkább pesten. Ennek viszont megvan az ára, pl egy 3ds max tanfolyam lazán fél milló, bár ez már elég felsőkategóriás ár. A gond, amit az előttem író is mondott, hogy nagyon sokan foglalkoznak ezzel (pl én is szoktam rajzolgatni, és nem egypár havert is ismerek, aki csinálja), nehéz elhelyezkedni, mert sok emberből igen sok tehetséges. szóval nem azért, hogy elkeserítselek, de én a helyedben készítenék egy B tervet is, mert garafikából tényleg nehéz megélni, és nagyon magas színvonalon kell űzni.
2008. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!