Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért is kellene nekem fizetnem?

Miért is kellene nekem fizetnem?

Figyelt kérdés

Egy vállalkozó szeretne engem bejelentett, alkalmazotti munkaviszonyba felvenni, viszont pályázat útján akar erre pénzt szerezni.


Most valami olyasmit kezdett emlegetni, hogy nekem is be kellene szállnom az anyagiakba,a továbbképzésem (vagy mi) miatt. De tudtommal nekem egy centet sem kellene fizetnem, vagy mégis létezne valamiféle önköltség, ami engem terhelne?


Azt mondja, majd visszaadja, miután megnyerték a pályázatot, és lesz miből alkalmazni engem.



2014. máj. 19. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A helyedben biztosan nem fizetnék. Ő a munkáltató, és ha nincs pénze akkor menjen el alkalmazottnak.
2014. máj. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez mekkora :D Azaz ha beindúl a céga, akkor akar fizetést adni csak, addig még olyat sem akar felvenni, akinek képzettsége lenne apozícióra (mert nem vállalná) végezd el te a tanfolyamot saját zsebből és dolgozz ingyen, majd fizut talán ad x év múlva


Mire egy pályázatot megírnak, összeállítanak, beküldenek, hiánypótlással élnek, elbírálják és kiutalják az első összeget a cégnek, akár évek is eltelnek, addig dolgozz ingyen és magad zsebéből fizesd a tanfolyamodat.


Így én is foglalkoztatnálak. Jössz?

2014. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, akkor itt valamit félreírhattam...szóval nem akkor fog tudni fizetni nekem bért, ha megnyerik a pályázatot, hanem magához a pályázat benyújtásához és megnyeréséhez kellene neki, hogy beleszálljak anyagilag.


Valószínűleg úgy akarna alkalmazni, mint ahogy sok vállalkozó alkalmaz manapság sok alkalmazottat, hogy a munkaügyivel karöltve (vagy mittudom én milyen szervezettel) alkalmaz valakit, és ezért támogatást kap. Ezt ki akarja használni.


Aztán lehet azért, mert velem kapcsolatban már kilőve a Start kártya, vagy esetleg valamilyen korhatárba már nem férek bele, akarná, hogy akkor amit így megspórolt volna az alkalmazásomon, azt úgymond én fizessem meg.


A barátom szerint a vállalkozók többsége ilyen r*h@dt, hogy mint valami szivacsot akarják kiszipolyozni az alkalmazottat, minimálbért adni neki...stb, és még vele fizettetni meg olyasmit is, akit magának a vállalkozónak kellene. Persze biztos van kivétel.


Azt amúgy nem hiszem, hogy csalni akarna, mármint elszedni tőlem húszezret aztán meg meglépni vele, hiszen ebben a városban él, minden ide köti, ismerik is, elég feltűnő lenne, ha megpattanna...


Amúgy igen, az lehet, hogy valamiféle továbbképzésre kérné el ezt az összeget, amit elvileg ugye neki kellene megfizetnie (vagy neki plusz a munkaügyinek fele-fele, vagy nem tudom hányadrész arányában).


De tudtommal minden ilyen felmerülő költséget (taníttatás, továbbképzés..stb. a vállalkozónak kellene megfizetnie, nem? Szóval ez volna igazából a kérdésem, hogy ugye elvileg semmi ilyen dologra nem kérhetne tőlem pénzt (beleszállást)?

2014. máj. 20. 08:47
 4/4 A kérdező kommentje:

Amúgy a munkaügyi kp-ok miben hajlandóak támogatni egy vállalkozást? vagy semmilyen támogatást nem adnak? még akkor sem, ha valaki alkalmazna egy munkaerőt?


Mert régebben volt valami olyasmi, hogy ha egy vállalkozó alkalmaz valamit, akkor egy évig átvállalja a munkaügyi (vagy az önkormányzat, vagy nem tudom, milyen szervezet) a leendő munkaerő bérét. Ez már nincs, megszüntették?

2014. máj. 20. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!