Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy munkavállalóként mekkora cafeteria keretre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Idén új pozícióba kerültem cégen belül februárban, ezzel együtt a bruttó bérem mintegy 100.000 Ft-tal megemelkedett. A HR osztály szerint a cafeteria alapja a januári besorolási bér, tehát hiába keresek éves szinten bruttó 1 millióval többet, maradtam a 200ezres keretben. Hol van ez leírva vagy hol tudom kiszámolni, hogy mennyire vagyok valóban jogosult?
2014. máj. 20. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

semennyire sem vagy jogosult, cafeteria akkor és annyi van, amennyit a munkáltató adni akar.

Évi 500ezer ft a kedvezményes adózással adható összeg, de van, ahol ez nemhogy nem 500ezer, de pont nulla.

Ilyen fizetés mellett azt hinném, van annyi esze valakinek, hogy tudja, nem a gyakorin kell ilyenről kérdezni, hanem el kell olvasni az szja-törvényt, pld.

2014. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 1995. évi CXVII. tv sem rendelkezik róla egyértelműen, ezért kérdeztem
2014. máj. 20. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

teljesen egyértelmű.

Keresd meg benne, hogy kötelező.

Nincs benne? Na látod.

2014. máj. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Jogosult vagy 0 forint cafetériára, tehát teljesen a cégen múlik hogy mennyit adnak.
2014. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!