Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megsérti a saját munkaszerződé...

Megsérti a saját munkaszerződését a PROHUMAN? Jogosan reklamálok? Jogosult vagyok akkor a cafeteriára?

Figyelt kérdés

Szóval egy autóipari cégnél dolgozok a PROHUMAN munkaközvetítőn keresztül április 1-je óta. A Munkaszerződésemben az alábbiak olvashatók:


"A munkába állás napja: 2014.04.01.

A munkaviszony a munkába állás napjától kezdődik."


"A felek jelen szerződés aláírásával a munkaviszony kezdetétől számított 0 nap próbaidőt kötnek ki, mely időszak alatt a szerződést bármelyik fél azonnali hatállyal, indoklás nélkül felmondhatja."


"A felek további megállapodásai:


8.12: Mind a Munkáltató, mind a Munkavállaló által közölt felmondás esetén a felmondási idő hossza 15 nap."


Ez a szerződés határozott idejű volt, 2014.04.30-ig szólt. Az új szerződésem már határozatlan és ez áll benne:


"A munkába állás napja: 2014.05.01."

"A munkaviszony a munkába állás napjától kezdődik."


"A felek további megállapodásai:


8.12: Mind a Munkáltató, mind a Munkavállaló által közölt felmondás esetén a felmondási idő hossza 15 nap."


Pár nappal ezelőtt bementem a munkaközvetítő irodájába átvenni az áprilisi Erzsébet utalványt mire azt a választ kaptam, hogy áprilisra még nem jár, mert a próbaidőmet töltöttem. Kérdezem én, hogy miért nem, mikor nem voltam próbaidős áprilisban? Ha az voltam, akkor meg mért szerepel a szerződésükben, hogy 0 nap próbaidőt kötöttek ki? Hogy is van ez akkor? A munkaszerződésben nem kötnek ki próbaidőt, de mikor fizetniük kell, akkor azt állítják, hogy próbaidős voltam? Jogosan reklamálok? Kinek van igaza?


Tudom, hogy legalább 30 nap próbaidőt kikötnek a cégek, de a PROHUMAN egy másik munkaközvetítőtől, a TRENKWALDERTŐL vett át, náluk pedig már január végétől dolgoztam, azaz a próbaidőt (legalább 30 napot) már bőven ledolgoztam.


Segítsetek ebben a kérdésben, mert rájuk borítom az asztalt esküszöm hétfőn!


2014. máj. 23. 04:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a Prohumannal álltál szerződésben április 30-ig, és abban a szerződésben sincs kikötve próbaidő (ahogy írtad is), akkor nem voltál próbaidős, ezért jogosan reklamálsz az utalványért, amennyiben csak próbaidő alattiaknak nem jár. Tehát jár áprilisra is, és ha ugyanez a felállás a május 01-jétől induló munkaviszonynál is, akkor május hónaptól is...:)
2014. máj. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként próbaidő csakk akkor van, ha a munkaszerződés ezt tartalmazza is. Tehát nem automatikus a dolog. Ha kikötnek próbaidőt, akkor annak tényét, időtartamát a munkaszerződésnek tartalmaznia kell. Ha nem tartalmazza, akkor nincs próbaidő!
2014. máj. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!