Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátós élet meddig...

Vendéglátós élet meddig folytatható?

Figyelt kérdés
Báros, pincérnő, recepciós és egyéb pozíciókra gondolok itt, nem feltétlen itthon, sőt! tudom tapasztalni kell, de hajón is szeretnék dolgozni meg mindenhol ahol érdekes környezet van. Meddig csinálhatja ezt egy nő? A lábam hajszáleres már láthatóan.

2014. máj. 27. 20:12
 1/7 A kérdező kommentje:
És hajón milyen pozícióban érdemes dolgozni? illetve ahhoz mik kellenek?
2014. máj. 27. 20:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármeddig, amíg van képed dolgozni.. Én elég sz@rul érezném magam 61 évesen, pincérként, de végülis semmi nem tiltja.
2014. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha családot szeretnél, akkor nem túl sokáig. Ez a munka nem fér bele a gyereknevelésbe. Hacsak nem apuka neveli majd. Se ünnep, se hétvége, elég macera. Én ezért hagytam abba. Az összes munkatársam, aki idősebb volt (50 felett), azok mind elváltak, vagy öreglegények, akiknek a vendéglátás az életük.
2014. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én lediplomáztam (vagyis szereztem egy normális szakmát),majd a pincér párommal kiköltöztünk asuztriába. nekem volt vendéglátós tapasztalatom, több nyáron is pincérkedtem,ill. mindketten magas szinten beszélünk németül. 22 éves voltam mikor kiköltöztünk,és tavaly 27 évesen költöztünk haza Mo.-ra. Vettünk egy kis házat, tervezzük az esküvőt és a családalapítást. párom visszaent tanulni (logosztikát),én pedig a diplomámmal találtam munkát. Én 27 évesen mondtam azt,hogy ideje visszaülni a kis légkondis irodába. Az 5 év amúgy engem is nagyon megsínylett,nekem is hajszáleres lett a lábam, speciális talpbetét kell, gyakori derékfájás..
2014. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat :)
2014. máj. 28. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 év elég volt. Fogalmam sincs hogy tudja ezt valaki évtizedeken keresztül csinálni.

Fizikailag,idegileg ,nagyon megterhelő .Éjszakázás, 16-18 óra munka,nincs ünnepnap se hétvége , bejelenteni nem szeretnek 4 óránál többe,szabadságról álmodni se nagyon szabad. Szóval ilyekor nincs életed,csak munka.Párkapcsolat/család/nyaralás ezekről le kell mondanod. Általában kb szarér-hugyér.

2014. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez Magyarország,máshol nem tudom mi a helyzet,ott talán legalább a bejelentéssel meg a fizetéssel nem trükköznek,de leht,hogy naív vagyok.
2014. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!