Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levonhatják a fizetésemből a...

Levonhatják a fizetésemből a nem időszakosan kivett szabadságot?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, de harmincezret le "elvilegben" le akarnak vonni, mert hogy nem időszakosan (értsd: nem egy hétre mondjuk, hanem három hétig szétszórtan vettem ki szabit) vettem ki..... Na már most, kb 35ezret kerestem ebben a hónapban. AKKOR KÉZHEZ KAPOK 5EZRET??!! A saját szabadságommal miért nem rendelkezhetek??? Mi az, hogy ki kell fizetnem??
2014. máj. 29. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Eves szabadsagod van. Tegyük fel, az egyszerűség kedvéért, ez legyen 24 nap. Ez azt jelenti, hogy havi 2 napot vehetsz ki.Most május végéig ez alapján 10 nap szabadsag járt időarányosan. Ha te most május végen felmondtal, es mar kivettel 21 napot, akkor bizony a 11 napnyi szabadságra járó munkabért vissza kell fizetned.
2014. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A dolgozónak, ha nem az év első napjától áll fenn a munkaviszonya, időarányos szabadság jár.

Abban az esetben, ha év közben szűnik meg a munkaviszonya, akkor szintén időarányos szabadságot számolnak neki. Ha a kiszámolt időarányos szabadságot nem vette ki, akkor vagy még kiadják részére, vagy ha nem, akkor pénzben megváltják. Ez kötelező, nem választás kérdése.

Abban az esetben, ha a kiszámolt időarányos szabadságnál többet vett igénybe a dolgozó (túlüdülte), azt a munkáltató nem vonhatja vissza, nem fizettetheti vissza.

Ez azóta van, amióta az új Munka törvénykönyve életbe lépett. Tehát 2012. július 01-jétől.


Előtte azt is vissza kellett fizetni, mivel előírta a törvény, de már nem...

2014. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

... mielőtt még bárki hozzászólna, még "jogtalanul felvett munkabér" címén sem követelheti vissza a munkáltató, mivel a szabadságot vagy kiadja a munkáltató saját hatáskörében, vagy a dolgozó kérésére engedélyezi. Tehát "jogtalanságról" szó sem lehet.


Egy munkaügyi bírósági pernél a munkáltató vesztésre állna.


Nekem is kénytelen volt 16 napot kifizetni, szívta a fogát, dehát Ő adta ki kötelező jelleggel.

2014. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként csak tanácsolom, abban az esetben, ha a munkáltató mégis visszavonja a kivett szabadságodat, először fordulj a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséghez. Ha ők nem tudnak érdemben segíteni, nyugodtan fordulj a Munkaügyi Bírósághoz.

De lehet, hogy elég csak az is, ha megemlíted a terveid a munkáltatódnak...:)

2014. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Őszödi Ferenc ***** válasza:

A jelenlegi szabályozás szerint a "túlüdülést" (több szabadságot veszel ki, mint amennyi időarányosan járna) a munkáltatód bukja, nem vonhatja le a munkabéredből.

A Munkaügyi Felügyelőség szívesen felvilágosítja a főnöködet, de drágán mérik a tanácsadást.

2014. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!