Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyelvtanulás érdekében milyen...

Nyelvtanulás érdekében milyen hosszú ideig érdemes külföldön munkát vállalni? És milyen munkakörökben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

34 éves vagyok, jó munkahelyem van, de az idegen nyelv tudásomat szeretném fejleszteni. Angolból van ugyan felsőfokúm, de nem használom naponta, így nem vagyok annyira magabiztos benne. Németből még középsuliban csináltam meg a középfokú nyelvvizsgát. Most úgy érzem, a karrieremben két felsőfokú, valódi nyelvtudás vinne előre. Ezért szeretnék külföldre menni dolgozni. De a szakmámban (projektmenedzsment, középvezető) szerintem nem tudnék csak úgy elhelyezkedni. Ezért gondolkodom, hogy egyelőre valami alacsonyabb pozícióban, más területen próbálkozzam. A vendéglátás is felmerült (pincérkedtem néhány hónapot az egyetem alatt, pultos is voltam), bár nem annyira lelkesít. Az is kérdéses, hogy később az önéletrajzomban hogy fog ez kinézni?

Valaki esetleg volt hasonló cipőben? Tanácsok?

Köszönöm!


2014. jún. 4. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy gyenge nyelvtudás nélkül normális pozíció sem jár. Ebből az is következik, hogy gyenge nyelvvel csak olyan helyen lehet dolgozni, ahol szintén veled együtt, gyengén beszélők vannak, ergó a nyelvtudásod nem fejlődik az ég világon semmit sem. Angliában élek több, mint 5 éve, de ismerek olyan magyart, aki ennyi idő alatt szinte semmit nem tud lévén a munkahelyén magyarokkal dolgozik, mikor hazamegy, szintén magyarokkal lakik. Nyelvtudás akkor fejlődik, ha az ember olyan környezetbe kerül, ahol erre esélye van.
2014. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtanulás a cél, akkor ne dolgozni menj ki, hanem tanulni! Például végezz el valami a szakmádhoz kapcsolódó specializációt kinti egyetemen! Az életrajzodban is sokkal jobban fog kinézni, mint a pincérkedés.
2014. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább fizess meg egy magántanárt/magánszemélyt (akit már 2500Ft/óra áron is találsz, vagy feketén az alatt is) és azzal beszélgess sokat.
2014. jún. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!