Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy átvágjanak egy állásajánlattal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi van, ha kiderül, hogy vmi kamu cégről, melóról van szó, és elküldtem az önéletrajzomat minden adatommal? Az még a kisebbik baj, hogy átverés az egész, de félek, hogy az adataimmal is visszaélnek. Ilyenkor mit szokás tenni?
2014. jún. 15. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem értek az ilyennel gyerek fejjel, de az első dolog az az lenne, hogy utána néznék interneten a munkáltatónak, a cég nevére rákeresnék neten, meg egyéb ilyen apróságok.
2014. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*ilyenhez
2014. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ellen nem tudsz mit tenni. Kifejezetten személyes adatokat nem szokás az önéletrajzba írni, a lakcím-telefonszám pedig akár a telefonkönyvből is kikereshető. Pusztán ezekkel és a neveddel szerintem nem sokat tudnak kezdeni.
2014. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden adatodat ne küldd el!


Név, születési év, elérhetőségek, amiket meg akarsz adni.


Egyébként nem tudod még úgy sem kivédeni, ha a cégnek utána nézel.

Én is mindegyiknek utána nézek, még az eredménykimutatásokat is átnézem, hogy anyagilag stabil cég, vagy sem.

Mégis belefutottam egy olyanba, hogy a megadott címen nem is létezett a cég. Kitáblázva szépen, szintén kitáblázva, hogy mennyi támogatást vettek fel az uniótól munkahely teremtésre, aztán nem volt más, mint rácsozott ajtó, előtte egy halom szeméttel...

2014. jún. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Személyigazolvány szám, TB szám, személyi szám, adószám, OEM azonosító nélkül nehéz visszaélni bármivel. A telefonszámod nem oszt, nem szoroz, max az email fiókodat spamelik majd, de ha mufurc vagy, még az NMHH-nál is bemárthatod őket. A lakcím talán az egyetlen macerás, ha nagyon félsz, ne add meg a házszámot.
2014. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xp ali ***** válasza:
Állás: megmondják mit kell csinálni, mennyi időben, hol, ki a munkáltató és mennyi fizetésért. HA ezekre a kérdésekre nem kapsz azonnali és egyértelmű választ, akkor biztosan becsapás. És munkábaállás előtt szerződést kötnek veled. Külföldi munkánál + csak ismerősökhöz menj.
2014. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Of course a szerződésben az előbbiekben leírtak írásban rögzítve vannak, te mint "munkavállaló" szerepelsz, a cég pedig "munkaadó". A cég adatai az e-cégjegyzékben ellenőrizhetők. Ha a szerződés tele van helyesírási hibákkal, magyartalan vagy csak ronda, az is gyanús. A szerződéskötésig csak annyi adatot adj meg, ami muszáj.
2014. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!