Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 11 vagyok és diákmunkát...

11 vagyok és diákmunkát szeretnék vállalni lehetöleg Nógrád megyében. Szerintetek hol dolgoztatnának kevéske pénzért?

Figyelt kérdés
Tudom lehet hogy kicsit korainak fogjátok golndolni, hogy jajj egy 11 éves diákmunkát, szó sem lehet róla! Nagyon szeretnék diákmunkát vállalni, de nem tudom hogy hol. Ti tudtok valami jo helyet? Légyszi irjátok meg nekem

2014. jún. 16. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Mivel hivatalosan dolgozni csak 16 évesen dolgozhatsz (nyári munkánál szülői engedéllyel 15), így "jajj egy 11 éves diákmunkát, szó sem lehet róla!"
2014. jún. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. De igy pl. egy faluban/kisvárosban ahol szinte mindenki ismer mindenkitnél sem?
2014. jún. 16. 12:34
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Tök mindegy hogy egy 10 fős faluról vagy Budapestről van szó, a törvény ugyanúgy érvényes.
2014. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Hivatalosan semmilyen formában nem vállalhatsz munkát. Mivel a diákmunka abszolút hivatalos, ezért ez nem játszik. Ha van ismerősöd, aki kézbe fizet neked mondjuk kutyasétáltatásért, cseresznye szedésért vagy hasonlóért, az továbbra is illegális (tényleg), de igazából senkinek nem lesz vele baja, így én ilyen irányba keresgélnék.
2014. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!! Egyébként ezt csak azért kérdeztem, mert van egy kicsit nehezebb anyagi helyzetben lévő rokonunk és annak a lányának szeretnék megvenni egy játékot amit szeretne (de a körülmények nem engedik nekik) a szülinapjára már régóta vár rá. A szüleimtől sem akarok pénzt kérni mert ők is most különféle dolgokra gyűjtögetnek :)
2014. jún. 16. 12:59
 6/6 anonim válasza:
Engem nagyon meghatott ez az utolsó válaszod és nagyon sok szerencsét kívánok de sajnos tényleg csak 16 éves kortól tudsz munkát vállalni,15 évesen meg csak szülői engedéllyel. Vállalhatsz 15 éves kor alatt is munkát de az nem lessz hivatalos és a munkáltatódnak vállalnia kell azt is, hogy ezért megbüntethetik ha kitudódik.
2014. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!