Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most végzek a középiskolába...

Ha most végzek a középiskolában, akkor a nyáron már nem diákmunkásként kell dolgoznom, ugye? (Bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Most végzek a középsuliban, szeptembertől egyetemre megyek, a myáron pedig akarok dolgozni. Egy ismerősöm vállalkozásánál lenne is nekem hely de szerinte mivel szeptembertől is diák leszek az egyetemen, ezért diákmunkásként tud foglalkoztatni csak. Szerintem nem így van, hiszen a közoktatásban most végeztem az egyetem szerintem pedig már nem számít bele. Azt mondta hogy érdeklődjek utána és ha már tényleg nem számítok diáknak, akkor alkalmaz. Előre is köszönöm a segítséget :)
2014. jún. 16. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem. Attól még, hogy te diák vagy, nem kell "diákmunkásként" alkalmaznia. Nem is tudom mit értesz ez alatt. A diákmunka attól diák, hogy iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol. Azért éri meg, mert te így kevesebbet adózol (csak 16%), a munkáltató is jobban jár anyagilag ha jól tudom, és még az iskolaszövetkezet is keres rajta. Amúgy egyetemistaként is diák vagy, én is egyetemistaként diákszövetkezeten keresztül dolgozom, mert megtehetem és így jobban járok. De kaptam állásajánlatot olyan cégtől is, aki felvett volna közvetlenül, picit több bruttó fizetésért, de mivel így többet kellett volna adóznom, a kézhez kapott pénz kevesebb lett volna. Ha az ismerősödnek megéri alkalmazni téged úgy, hogy fizet utánad minden járulékot, meg neked is megéri, hogy a fizetésed több, mint harmadát adókra, meg járulékokra fizesd, akkor lényegtelen, hogy diák vagy-e vagy sem. Viszont megkereshettek egy iskolaszövetkezetet, és azon keresztül is intézhetitek, így anyagilag mindketten jobban jártok. És igen, megtehetitek, mert egyetemistaként is diáknak számítasz (már ha nappali tagozatos képzésre mész). De ez amúgy sem érdekes, mivel még nem iratkoztál be egyetemre, de a középsulis jogviszonyod érvényes nyár végéig.
2014. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) szóval jobban megéri iskolaszövetkezeten keresztül, de ha mindenképp ragaszkodik a sima munkaviszonyhoz akkor úgy is lehet ? :)
2014. jún. 16. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, persze.
2014. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!