Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1500 forintos netto órabérrel...

Hoxs kérdése:

1500 forintos netto órabérrel 3 gyerek után járó családi kedvezménnyel mennyi lehet a havi fizetésem?

Figyelt kérdés

2014. jún. 16. 23:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ismerem a fogalmakat.


Nettó = bruttó - "államilag" kötelező levonások.


Egy adóval kapcsolatos kedvezményről maga az adózó rendelkezik. Ha kéri, van, ha nem kéri, nincs.

Tehát nem biztos, hogy a nettóban ez benne foglaltatik.


Éppen ezért nem is létezhet olyan hivatalosan, hogy nettó órabérben állapodnak meg. Ha mégis ez megy a gyakorlatban, akkor az vagy nem "fehér" jövedelem teljesen, vagy szépen átverik a dolgozót menet közben az adókedvezményekkel...

2014. jún. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

az a nettó, amit kfizetnek, édesmindegy kérte vagy sem kedvezmény érvényesítését.

80 cég bérügyintézője vagyok, el se hiszed, hány cég egyezik meg nettóban, aztán számolok belőle én bruttót.

2014. jún. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

De elhiszem...


Viszont abban az esetben, ha a nettóból számolják ki havonta az aktuális bruttó bért visszafele, én év közben nem kérném a családi kedvezmény érvényesítését a dolgozó helyében.


Logikailag zongorázd végig, aztán észreveszed, hogy ilyen formán a cég simán "benyeli" a dolgozónak járó kedvezményeket, és nem lesz annyival több pénz a zsebében, csak papíron.


Valami ilyesmire akartam kilyukadni a fekete-fehér, nettó-bruttó bér közötti lavírozással.


Lehet, hogy a kérdést feltevő is hasonló okból kifolyólag tett fel olyan kérdést, ami Neked egyértelmű. Neki akkor miért nem az?

De mivel semmit nem reagált a válaszokra, ezért ezt sajna nem fogjuk megtudni.


Részemről befejeztem...

2014. jún. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

áljj, a szerződésben ilyen esetben is a bruttó munkabérük van, arra is vannak bejelentve.


CSak hát, lássuk be, az itteni kérdések is mutatják, milyen tájékozott néhány dolgozó ember... ha azt mondja nekik a főnök, hogy 600/óra, akkor fizetéskor sír a szájuk, hogy de hát ez nem annyi... mert ők azt hitték. Ezért megegyeznek nettóban, én számolok bruttót és mindenki boldog :)

2014. jún. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!