Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van különbség az állami és a...

Van különbség az állami és a magán bölcsődei kisgyermeknevelői fizetések között? Aki magánbölcsiben dolgozik az jobban keres?

Figyelt kérdés
2014. jún. 17. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A magánbölcsiben általában jobban keres az ember, mivel oda azok viszik a gyereket akik meg tudják fizetni. Állami alkalmazottként meg a bértábla alapján kapsz fizetést, ami egy vicc a magánszférához képest.
2014. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem magánovis ismerősöm van, kettő is. Nem kapnak többet, mint az állami oviban dolgozó kollegák, hiszen az állami kap támogatásokat az önkormányzattól, míg a magán csak a "tandíj"-ból tartja fönn magát.
2014. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes, te szerintem félreértesz valamit. Ezt írod:

"az állami kap támogatásokat az önkormányzattól, míg a magán csak a "tandíj"-ból tartja fönn magát."

Te most az óvodáról, vagy a dolgozóiról beszélsz? Mert nagyon nem mindegy. Nem értem, hogy egy állami alkalmazott milyen támogatásokat kap az önkormányzattól, amit egy magáncég alkalmazottja nem kap? Ez nem kerek. Az ovi esetleg, bár az sem támogatásokat kap az önkormányzattól, hanem konkrétan ők tartják fent. És pont ezért kap keveset egy ott dolgozó és ezért rosszabbak a körülmények. Egy magánintézményben meg fizetnek a szülők, hogy oda járathassák a gyereküket. Bár az összegekkel nem vagyok tisztában, csak magánsulis ismerősöm van, de ezek az összegek havi néhány ezertől néhány tízezerig terjednek ott, gondolom a magánóvoda -és bölcsőde esetén is ilyesmi. Nyilván a tulajdonos úgy lövi be az árakat, hogy minden számla és egyéb díj + a dolgozók bérének kifizetése után neki maradjon nyeresége. Tehát ha egy magánóvodában az óvónő nem kap többet, mint egy államiban, akkor az a főnök kapzsisága miatt van, és kész.

2014. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az intézményről beszélek aki kap támogatást, nyilván nem a munkavállalóról. Az megint egy más kérdés, hogy a főnök "kapzsi"-e , ahogy te írod, de leírok egy példát:



(csak oviról tudok nyilatkozni, bölcsire ennyire nincsen rálátásom)


Adott nálunk egy magánovi, ahova 40/hóért járnak a gyerekek. Ebből kell az ovinak az étkeztetést, a játékokat, javítási munkálatokat a rezsit a munkavállalók (szakács, takarítónő, dadus, ovónők, karbantartó, sofőr) járulékait, fizetéseit rendezni. Én , ebbe az oviba még véletlenül sem vinném a gyerekemet, mert magánovi viszonylatban nagyon elmaradott. A játékok töröttek, az anyukák az otthon már nem használatos játékaikat viszik be. A nyiltnapon el voltam képedve, milyen pocsék állapotú játákok vannak. Az ovónők, egész pontosan ugyanannyit kapnak, mint az állami ovódákban. Tudom, mert a barátnőm ott dolgozik.


Ezzel szemben az állami ovi, az államtól kap egy éves keretet, és a kaját a szülők fizetik. Ott adottak a bértáblák, éves szinten egyszer kapnak játékokra pénzt az önkormányzatoktól. Állami költségvetésből előre ki van számítva a fizetés, nem függ attól senki, hogy egy gyerek elmegy az oviból. Ezen felül pályázati pénzekhez juthatnak, vagy további összeget adhat az önkormányzat, esetleg finanszírozhat egy projektet, nálunk pl. az étkezőt újították fel idén. A mi állami ovink mögött pl. elbújhatna a fent említett ovi, de nem is gondolom, hogy a 40-ből lehetne színvonalasan finanszírozni mindent!


DE, van egy másik ismerősöm, Bpre egy angol nyelvi oviba akart jelentkezni, mint ovónő. 100 ezer forintot fizettek volna neki nettóba, és felvették volna az egyik gyerekét ingyen, "csak" a másik tandíját kellett volna fizetni, 180 ezer forintot!! Ha nem ez az ismerősöm meséli, nem hiszem el!! nos 180/gyerek/hóból, már bőven kaphatna többet egy óvónő, tehát gondolom ovija/vezetője válogatja!


Magánbölcsi amúgy a környékünkön 60 ezer forint. Ott egyáltalán nem vagyok képbe a gondozók bérezésével.

2014. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk szomorú, hogy egy magán óvodát leköröz egy állami, mert ugye, mint tudjuk az sem dúskál a pénzben, mert az önkormányzat zsebe közel sem feneketlen.

Viszont nem értem akkor, hogy minek viszi oda bárki is a gyerekét havi 40 ezer forintért, ha rosszabbat kap, mint az államiban?

Én egy magánintézményt úgy képzelek el, hogy oda felsőbb osztálybeli népek viszik a gyereküket, felsőbb osztálybeli körülmények közé. A mi környékünkön a magánovi- és suli általában jobban felszerelt, mint egy állami fenntartású és jobban meg is válogatják a tanárokat, nevelőket. Ebből gondoltam, hogy talán többet is fizetnek.

2014. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

En Pesten keresek allast, eddig 2helyen mondtak hogy

ugyanugy a bertabla szerint van a fizetesuk. Cafeteria nincs

2018. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!