Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás egyszerűsített...

Felmondás egyszerűsített foglalkoztatás esetén?

Figyelt kérdés

Egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmaz egy vállalat. Munkaszerződést nem kötelező írni, nem is írtunk. Szóban megállapodtunk, voltak ferdítések, de ez most nem érdekes, sajnos el kellett vállalnom a munkát így is. A kérdés az, hogy ilyen foglalkoztatás esetén azonnali hatállyal fel lehet mondani? Kerestem a neten, de nem találtam.


Van egy másik kérdésem is. A teljes sztori az, hogy havi kb. 13 napot dolgozok, napi 12 órát, ebből napi egy órára jelentenek be. Jelenléti ívet vezetünk, rajta az adott napokon ledolgozott 12 órával. Úgy néz ki, sikerül kiszabadulnom ebből a szerencsétlen helyzetból, de ehhez azonnali hatállyal kell felmondanom. Ha esetleg pampognának, vagy attól kellene tartanom, hogy az elmúlt hónapot esetleg nem fizetnék ki, tudok rájuk nyomást gyakorolni valamivel, pl. a jelenléti ívvel? Nyilván tanúk is vannak rá, illetve kamerafelvétel is bizonyítja, hogy valóban 12 órát dolgoztam. Mivel munkaszerződést nem kötelező írni, így jogilag semmi sem bizonyítja azt, hogy nem 12 óráról állapodtunk meg, illetve hogy nem 12 órára kellett volna bejelenteniük és ez alapján kifizetni a bért, nem?


2014. jún. 24. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Honnan veszed, hogy egy órára jelentenek be???

Szívesen mellékelek neked 1042-es nyomtatványt, amin az alkalmit jelentjük, nem is szerepel rajta, hogy hány órát dolgozol, csak a nap, amikor dolgozol, az adószámod, neved és TAJ-számod...


A munkáltató is a ledolgozott óraszámtól függetlenül fizeti a közterhet, naponta 1000 (vagy pl mg alkalmi esetén 500I forintot.

2014. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt mondták. Hogy ez nekik miért jó, nem tudom. A hónap végén kaptam annyi jövedelem elszámolást, ahány napot dolgoztam, rajta laponként (napontként) bruttó 497 Ft-tal. Ez jött ki összesen cirka 6.000 Ft nettóra egész hónapra, hivatalosan. A többit zsebbe kaptam.
2014. jún. 24. 22:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor a munkáltatód nincs tisztában az egyszerűsített foglalkoztatással.

Mindenképp ugyanakkora a közteher, naponta kell fizetni. A bejelentésen tényleg nem kell napot feltüntetni, ezt is meg tudom erősíteni.

Legfeljebb neked lehet jó, hogy kevesebbet kapsz papíron, mert x összeg alatt nem kell SZJA-t fizetned jövő májusban. De amúgy sem hiszem, hogy olyan sokat kapsz, hogy kelljen.


Amúgy a kérdésedre a válasz, hogy nyugodtan felmondhatsz, nincs felmondási idő (hiszen még csak munkaszerződésed sincs). Hogy megkapod-e a fizetésed, azt garantálni nem tudja senki, elvileg meg kell kapnod, és mehetsz a Munkaügyi Felügyelethez, ha ezzel kapcsolatban gondod van.

2014. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

A kérdés már csak az, hogy adott esetben vajon mi alapján reklamálhatok? Mert ugye az előző hónapban is csupán napi 1 órát dolgoztam hivatalosan, ha hozzáteszem, hogy a többi zsebbe ment, nem csak ők, de én is megszívhatom, tudtommal.

2014. jún. 24. 23:02
 5/13 anonim ***** válasza:

A jelenléti ívet köteles a munkáltató megőrizni, és az alapján fizetni is.

Mondjuk ezért sem értem, miért csak ennyit fizetnek legálisan, hiszen a jelenléti ívből úgyis kiderül az igazság.

Ha kiderül, hogy zsebbe kaptál pénzt, akkor igen, téged is elővehetnek, feltéve, ha tudtál róla. Ha kaptál kimutatást a béredről (márpedig köteles a munkáltató adni), akkor meg tudtál róla.

2014. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor semmit nem tehetek. Szuper. (Azért a jelenléti íveket lefénymásoltam magamnak...) Max. behazudhatom, hogy amint megláttam az előző havi elszámolásomat és hogy csak egy órára jelentettek be, "fellázadtam" és megegyeztünk szóban, hogy 12 órákra jelentenek be, de nem tették meg.


Mindenestre remélem, nem lesz gond és fizetnek majd. Köszi a válaszokat!

2014. jún. 25. 11:54
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem érted, hogy egyszerűsített foglalkoztatásnál nincs egy és kettő és tizenkét órás bejelentés?????

Tök mindegy, hány óra van a jelenlétin, ezzel a cég egy fillér adót és járulékot nem spórol, ha nem az igazat írja, hiszen ettől független az, hogy mennyi közterhet fizet, mert az fix.

2014. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem érted, hogy engem nem érdekel, mennyi közterhet fizet?????


Egy órányi bérem szerepel a papíron. Mondták is, hogy egy órára jelentenek be. Ez így is történt. Hivatalosan napi 1 órányi bért vettem át a hónap végén, a többit zsebbe adták. Pont leszarom, hogy miért van ez így, meg hogy ha 24 órára jelentenének be is annyi lenne a közteher, mert ez engem nem érint.

2014. jún. 25. 19:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Édes istenem...

Nem jelentik a béredet, arról te kapsz egy igazolást...

Az, hogy kevesebb van rajta, mint amennyit kaptál, nem szabályos, de neki ebből se előnye , se hátránya nincs. Neked lehet belőle előnyöd, mert így tuti nem haladod meg a mentesített keretösszeget és jövőre nem kell adóznod utána.

Ő a NAV felé azt jelenti, hány NAPOT dolgoztál, egy óra és 24 óra is egy napnak számít.


MEgkaptad a pénzt? Meg.

2014. jún. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
érdekel, hogy a lepontozók közül látott-e már valaki efo-t, vagy jelentett-e életében ilyent, számfejtett-e nekik bért. NEm hiszem.
2014. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!