Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt lehet hogy, fizetés...

Azt lehet hogy, fizetés nélküli szabadságot igénylek, mert külföldre utazom?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy szerencsét próbálnék Angliában, de jelenleg van egy olyan munkám aminél könnyen eltudnék képzelni rosszabb is, és ha pl. Anglia nem jön össze akkor jó lenne ha visszatérhetnék a jelenlegi munkámba. Szeretném megtudni hogy ez az elképzelés kivitelezhető-e?

2014. jún. 27. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kíváncsi vagyok, melyik munkáltató fog belemenni ebbe
2014. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömet elengedték több hónapnyi fizetés nélküli szabira, mert utazgatni akart. Fizetés nélküli szabadságot bármikor engedélyezhet a munkáltató, de vmi mással indokold, ne azzal, hogy munkát keresni mész.
2014. jún. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató adhat ilyet, de nálunk ez max 2 hónap, és ahhoz is 3-4 évet nagyon alsó hangon el kell hozzá tölteni, jó eredményekkel.
2014. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen én sem gondoltam hogy mondom hogy munkát keresek, azt mondtam volna hogy utazgatni akarok vagy valamit ilyesmi.... Egyébként tegnap egy kolléga mondta hogy ő már hallott ilyen és hogy egy év fizetés nélküli szabadságot lehet max. igényelni és 3 év munkaviszony kell hozzá. (am. Eü-ben vagyok)
2014. jún. 27. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Inkább húzz le ott 2-3 évet, aztán menj külföldre, és ha nem sikerül, ennyi tapasztalattal tuti visszavesznek.
2014. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen lehetőség, de az mindig a főnöködtől függ, hogy megadja-e. Egyik barátom pont most megy Németországba "szerencsét próbálni" szerelemből, és kapott egy év fizetés nélküli szabadságot az iskolában, ahol tanít. Állományban tartják, ha bejön neki a külföldi élet (és kapcsolat), akkor jövő nyáron felmond, ha nem, akkor meg a következő tanévtől várják vissza.
2014. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem még Tesconál is van olyan ismerősöm, akit elengedtek így kb. fél évre, szerencsét próbálni külföldön. És ott mindenki tudta, hova megy, és miért. És nem valami felsővezetőről volt szó, sima áruházi dolgozó. Szóval ennyit arról, hogy a munkáltatók nem mennek bele.
2014. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!