Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka indulótőke...

Külföldi munka indulótőke nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Sajnos itthon minimálbérért dolgozok amiből rezsit is kell fizetnem így nem nagyon tudok megtakarítani.

Szeretnék ettől a nyártól külföldön dolgozni akár szezon munkásként is, angol haladó szinten megy. Nagyjából 20-30.000 forintom van. Láttam olyan hírdetéseket ahol étel és szállás biztosítva van, sőt még az utat is állják...van ennek valóságalapja?

18/f (frissen érettségizett)


2014. jún. 27. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs pénzed és nem értesz semmihez. Na ez az az eset, amikor nagyon meg kell fontolni, hogy akarsz-e ilyennek hazárdírozni hogy külföldi munka...
2014. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért az túlzás hogy nem értek semmihez, bár tény hogy nem sok tapasztalatom van.
2014. jún. 27. 18:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Így sajnos ne gyere ki, mert nem fogsz jól járni. Hidd el, nem lebeszélni akarlak, de gyakorlati tudás hiányában itt sem kapkodnak utánad majd. Ráadásul a nyugati minimálbér lófütyire sem elég, ha magadnak kell fizetned a szállást. Mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy ha ki akar valaki jönni, akkor legyen a birtokában némi szaktudásnak, tapasztalatnak, jó nyelvtudásnak, és bőséges kezdőtőkének. (Minimum 1500 € vagy font ajánlatos! Ennél kevesebből kijönni, öngyilkossággal ér fel.)
2014. jún. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nemrég jöttem ki Lengyelországba dolgozni, tehát még csak nem is Nyugat-Európába és így is rengeteg pénzem elment az első pár hétben... Maga az utazás sem olcsó, előtte beszerezni dolgokat, szállást lefoglalni stb.stb. Mindig van valami plusz, váratlan kiadás. Ráadásul hozzáteszem, hogy nekem itt szerződéses fix munkám van, nem a semmibe jöttem ki, de ha a szüleim nem segítenek az elején, nem tudok kijönni.

Szerintem nagyon nagy felelőtlenség 0 kezdőtőkével nekivágni a nagyvilágnak.

Inkább otthon próbálj más munkát találni, képezd magad és utána gondolkodj külföldben.

2014. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én aláírt munkaszerződéssel, lakhatási támogatással mentem ki egy komoly német céghez, de így is kellett vagy 350.000 forint, hogy az első fizetésemig le tudjam tenni a kauciókat és tudjak ételt meg buszbérletet venni...
2014. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, ez mind átverés. Nézd meg a facebookon az Akik átvertek minket külföldön és a Feketelista munkakeresőknek csoportokat. Tele van ilyen történettel.

Ennyi pénz nagyon nagyon kevés, ki is kell húzni az első fizetésig.

2014. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok, egyetértek az előttem írókkal, én elég szép kezdőtőkével jöttem ki mert nekem itt volt a család, rengeteg pénz elmegy az elején mindenféle váratlan kiadásra.
2014. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olvastam hogy legalább 1500 euró kell az első hónapra viszont találtam néhány állás hirdetést ahol “sürgősen kell ember “, út szállás, kaja biztosítva és gondoltam hogy meg lehetne próbálni

De inkább nem kockáztatok, nincs ki értem jöjjön ha ott maradok...Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 28. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Na pont azok az átverések. Vagy nem fizetnek ki, vagy a szállás egy lepukkant lepratelep ahol sokan vagytok összezsúfolva, vagy egyáltalán a munka sem valós, kifizettetik az útiköltséget, szállást, aztán meló semmi....

Semmiképp se indulj el ezekkel, mert rosszabb helyzetbe kerülhetsz mint amiben vagy.

2014. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!