Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sos! Holnap megyek tescoba...

Sos! Holnap megyek tescoba mukamegbeszelesre. Mi ez?

Figyelt kérdés

Mi az a munkamegbeszeles?

Mondtak hogy vigyek bankszamlaszamot meg igazolvanyokat meg munkaruhara penzt.Akkor most felvesznek?


2014. jún. 30. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Most mész először, vagy voltál már elbeszélgetésen?

A leírtak alapján fel vagy véve. Bankszámlaszám kell a fizetésed utalásához, igazolványok a pontos adataid miatt a szerződéshez, munkaruhát meg egyértelműen akkor fizetsz, ha fel is vesznek.

2014. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most megyek eloszor.Mert ez ilyen diakmunka.Voltam a tescoba 2 hete kb es mondtak majd hivnak...aztan nem hivtak,felhivtam oket mondtak majd hivnak.Aztan hivtak
2014. jún. 30. 14:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Munkaruhára pénzt???
2014. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen.

Miert?

2014. jún. 30. 16:56
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen alapon mindent kifizettethetnének veled, amit a munkádhoz használsz: a pénztárosokkal a pénztárgépeket, az árufeltöltőkkel a kocsikat stb.


Én még úgy tanultam, hogy a munkás a munkaerejét adja, a tőkés pedig a termelési eszközöket, és ezért jár neki az extraprofit.


Egyébként meg gondolom, mindenkinek van ruhája, amiben dolgozni is tud. Ha a munkaadó ezen felül valami egyenruhát követel meg, akkor a minimum az, hogy biztosítja ingyen.


Persze tudom, sokan le fognak hurrogni, hogy mit képzelek, hol élek, de szerintem tragikus, hogy már itt tart ez az ország. Nem tudom elképzelni, hogy Angliában, Németorszgában vagy máshol ezt meg meri csinálni a Tesco.


Persze itt már lassan azt is megteheti, hogy még ő kér pénzt tőled azért, hogy dolgozhass neki.

2014. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A munkaruhát tényleg a Tesconak kellene fizetnie, szóval ez valóban elég szégyenletes.

Másfelől ha náluk ez a "szokás", akkor ezt vagy elfogadod vagy felvesznek helyetted mást. Rengeteg jelentkező van 1-1 ilyen munkára. De ezen felül tuti egy fillért sem adnék, ezt is csak akkor, ha tényleg nem lenne más lehetőség.

Amúgy vsz. felvesznek, legalábbis a leírtak alapján úgy tűnik.

2014. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
1500 ft
2014. jún. 30. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Jó, hát az még nem a világ vége.

De mást nehogy fizess. Azért dolgozol, hogy fizetést kapj, nem pedig Neked kell fizetned azért, hogy dolgozhass. Csak óvatosan!

2014. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy 1500 vagy 15000 Ft. Sőt, ha csak 1500, annál rosszabb. Jelzi, mennyire szarrágó cégnél fogsz dolgozni. Ha még 1500 Ft-ot is képesek behajtani rajtad, amit amúgy nekik illene fizetni, abból következtethetsz, mire számíthatsz.
2014. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
jójó! Köszönömszépen!:)
2014. júl. 1. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!