Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS ha napi 2 órás munkára...

SOS ha napi 2 órás munkára vagyok bejelentve, fizetik a TB-met? Vagy nekem kell külön befizetni, minden hónapban?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen jogviszony? Ha munkaviszony, biztosított vagy. Ha alkalmi munkavállalás, akkor nem.
2014. júl. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha be vagy jelentve, akkor fizetik, igen.

Egyszerűen ellenőrizheted a jogviszonyodat ügyfélkapu regisztrációval.

2014. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
munkaviszony
2014. júl. 2. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem fizetik, nem vagy biztosított, mert ahhoz kell egy bizonyos összeg!
2014. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hivatalos válasz egy fórumról!

Viszont azzal vigyázz, mit jelent az, hogy bejelentett.

Mivel nem éri el a fizetésed a minimálbér 30 %-át, nem vagy biztosított, így a munkáltatónak nem kell bejelentenie a navhoz, mert oda csak a biztosítottakat kell és lehet bejelenteni.


Persze ettől még minden hivatalos, mert havonta beküldi rólad a bevallást, amiben szerepel a neved, minden adatod, a jövedelmed.

2014. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát mostmár végképp nem értem. van aki azt mondja igen,van aki nem,kit lehet felhívni aki biztosan megmondja nekem ? Nagyon fontos . Könyvelőt nem ismerek :-/
2014. júl. 2. 14:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első kettő mondja, munkaviszonynál mindenképp biztosított vagy.

"A biztosítottak köre:

munkaviszonyban álló dolgozó, függetlenül a munkaidőtől és a díjazás mértékétől kiterjed a biztosítás"

[link]


Plusz megkeresheted az OEP honlapján, hogy ki számít biztosítottnak, valamint a TBJ törvényben.


A ma 14:30-hoz:

Fórumban nincs hivatalos válasz.

Főleg nem tegező módban.

"így a munkáltatónak nem kell bejelentenie a navhoz, mert oda csak a biztosítottakat kell és lehet bejelenteni."

Ez így nem igaz.

Az egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozókat is be kell jelenteni, mégsem biztosítottak.

"Mivel nem éri el a fizetésed a minimálbér 30 %-át, nem vagy biztosított,"

Ez csak a megbízási jogviszonyra vonatkozik:

[link]


Ahogy a második is írta: ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni, hogy biztosított vagy-e.

Telefonon pedig a NAVtól kérhetsz tájékoztatást.

2014. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
munkaviszonnyal minden esetben biztosított vagy, jövedelemtől függetlenül. MEgbízás esetén kellene figyelni, hogy eléri-e a bér a minimálbér 30%-át, alkalminál meg sose lesz biztosított.
2014. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!