Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen alacsony az...

Miért ilyen alacsony az egészségügyben a fietés? Érdemes az itthoni eü-ben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert csóró az ország és a magas adóterhek miatt rengeteg az adókerülő. Így az EÜ-re már nem jut sajnos - pedig megalázóan kevés az EÜ dolgozók fizetése azért a munkáért amit végeznek.


Példa:

Tőlem vonnak havonta 24,500 ft EÜ járulékot.

A szomszéd, aki mióta világ a világ feketén dolgozik kb. 2x annyit fusizik össze havonta, mint én, mégse fizet egy megveszekedett kanyit sem, még az alapdíjat is az önkormányzattól bulizta ki.


Persze ez csak egy apró szelete a tortának, ha úgy általánosságban jobban állna az ország és nem csak szétlopnák a vezetői akkor több pénz jutna a költségvetésből az EÜ-re. De sajnos ma nem cél az, hogy a emberek sokáig éljenek. Az alap ellátás arra elég, hogy a nyugdíjkorhatár eléréséig "egybentartsák" a dolgozókat, utána meg dögöljön meg mindenki, hiszen már csak nyugdíjat kéne neki fizetni. Ezt az elvet vallja a mai magyar politikai elit...

2014. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok minden másra elköltik az adóból befolyt összeget, gondolják az egészségügy eldöcög még így is.


Érdemesnek nem érdemes, talán sokan hivatástudatból dolgoznak, vagy mert valami ideköti őket, család, otthon... a többséget nem a fizetés, az biztos.

Én is eü dolgozó vagyok, épphogy kijövök a fizetésből, lehet valamikor kimegyek külföldre. Szívesebben maradnék, de azt hiszem nem azért diplomáztam, hogy ennyi munkáért ennyi pénzt kapjak, mellé pedig kapjam az "ezek semmit sem csinálnak, csak felírnak 2 receptet és hagynak megdögleni" megjegyzéseket. Talán ha nem lenne mindenki túlterhelve, lenne pénz, lenne felszerelés, akkor mindenkire jutna elég idő, nem lenne ekkora várólista, nem kellene rendszeresen túlórázni.

2014. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!