Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri Angliába kimenni...

Megéri Angliába kimenni szállodai munkára?

Figyelt kérdés

Van egy volt osztálytársam, aki kint van, bár nem tartom vele a kapcsolatot, csak fb-on láttam, hogy kint van, és a kiírási alapján jól elvan, bár ő Skóciában van.


Itt én jelenleg egy gyorsétteremben dolgozom, és nagyon fárasztó, sok a túlóra, és ráadásul gyanúsan számolják el az órákat, magyarán lehúznak, és jó, ha megvan a 75-80 ezer/hó.


2014. júl. 9. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Te döntsd el, ne mi. Valakinek megéri, valakinek nem.
2014. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha neked semmi komoly szaktudásod nincs, azaz könnyen pótolható munkaerő vagy, akkor teljesen mindegy hogy hova mész, a gyenge bér, az Nyugaton is gyenge.


"Itt én jelenleg egy gyorsétteremben dolgozom, és nagyon fárasztó, sok a túlóra"


A gyorséttermi munka itt is a legalja, legrosszabbul fizetett munkák egyike, a munkakörülmények semmivel nem jobbak, mint otthon. A fizetést, amit adnak, azt meg ne számold át, mert jónak hangzik ugyan, de csak ha azt a pénzt Magyarországon költöd el, egyébként nem. Minimálbérrel 900 font körül lehet keresni, ez nagyon kevés helyi viszonyok között. Ha spórolni akarsz ennyiből, akkor se normális szállás, se rendes kaja, se szórakozás. Csak ekkor tudsz ennyiből kijönni és még spórolni. A magyar 75-80 ezer ugyanannyit ér otthon, mint itt a 900 font. Nem mellesleg, nagyon sokszor a minimálbéreseknek nem adnak heti 40 órát, és mivel csak a minimál órabér van megadva, lehet hogy 900 fontot sem keresel, lévén eltejedt a 30-35 órás foglalkoztatás ilyen munkakörökben, ami miatt még kevesebbet keresel, mert csak a ledolgozott óráidért fizetnek.


Azonban nem lebeszélni akarlak, gyere ki, próbáld meg, és járj szerencsével, de komolyabb nyelvtudás, szakmai tudás nélkül itt sem jutsz sehova sem. Szakmunkásként, jó szakemberként, jó nyelvtudással érdemes jönni, mert ott adnak olyan fizetéseket, amiből ÉLNI lehet, és nem csak vegetálni.

2014. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Unokatesóm farm munkán van igaz, hogy nagyon kemény, de hetente körülbelül 90 ezer forintot keres, a szllásért nagyon keveset fizet :) Én is kiakarok menni, bár nem farmra hanem hotelbe, vagy raktárba, próba szerencse, meg kell próbálni, ha gondolod vegyük fel a kapcsolatot, szeptemberben indulnék!

2014. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!