Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon szellemi vagy...

Magyarországon szellemi vagy fizikai munkával könyebb jelenleg pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Hallani pályakezdő diplomásokról, tanáremberekről, akik főleg vidéken segélyből élnek vagy közmunkára iratkoznak be havi 50 ezerért, ugyanakkor mások egyszerű munkákkal, mint fűnyírás, kert felásás, vadászatokon hajtó, stb. akár napi 10 ezer Ft-ot is megkeresnek, és valószínűleg nem csak havi 5 napot dolgoznak.

2014. júl. 12. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
szellemi. fizikai munkával csak akkor keresel valóban jól, ha vállalkozol.
2014. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki másnak füvet nyír vagy kertet ás, esetleg felvágja motorosfűrésszel a téli tüzelőt, az is egyfajta vállalokzás, nem? még adózni sem kell...
2014. júl. 12. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
nem, az szimpla adócsalás, semmi több. az ilyenek miatt kell másnak fizetnie az óriási adóterheket.
2014. júl. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

#1 hülyeség, én gépkezelő vagyok, bobcat és targonca. Targoncásként 100-130e-et keresek, műszaktól függően, bobcatre meg beugrós vagyok hétvégente, ott 2eFt-t fizetnek nekem óránként.


Egyik se vállalkozás és mind a 2 fizikai munkakörbe számít bele.

2014. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
#4 És az jó keresetnek számít?
2014. júl. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
arra, én is kíváncsi lennék, hogy #4 szerint az tényleg jónak számít?
2014. júl. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Én kb. 11 éve dolgozom és abból 8 évet fizikaiként a másik 3 évet "szellemiként".

Alkalmazott ként szinte ugyan annyi jön össze hó végén mind két estben.

Annyi a különbség, hogy amikor fizikai munkát végeztem órabéres voltam, szellemiként meg havi fix van.

2014. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

#4es vagyok.


Jónak! Nekem tökéletesen megfelel, arra mire kell telik, kaja van az asztalon, nem egy patkánylyukban élek, kiszámítható és keresett, szóval ha felmondanának amit kétlek, akkor gyorsan találnék másik munkát, több luxusra nincs szükségem.

2014. júl. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pusztán szellemi vagy fizikai munka ritkán van, a fizikai munkánál is kell szellemi tevékenységet végezni (pl megérteni, hogy mi a feladat), illetve a szelleminél is fizikait (pl nyomogatni a billentyűket a számítógépen).


Ha ettől eltekintünk, akkor is az igazság valahol a részletekben van. Van, aki fizikai munkával keres hatalmas pénzt (pl egy top focista - de ugye ott is komoly szellemi tevékenység kell megérteni a taktikát), a másik ember meg szellemivel (pl egy brókerház magas szintű beosztottja).


Napi 10 ezer forintot rengeteg - szellemi és fizikai - munkával meg lehet keresni. Szinte bármilyen piacképes dolgot tanulsz ennyinek meg kellene lennie.

2014. aug. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!