Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most diplomáztam de semmi,...

Most diplomáztam de semmi, konkrétan nulla munkatapasztalatom van. Ássam el magam?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most végeztem az MSc tanulmányaimmal. Sajnos az egyetem alatt nem tudtam semmit dolgozni, mert mindenhova 8 órában kerestek embert, vagy 6 órában minden nap jó esetben. Nekem az egyetemi laborgyakorlatok miatt ez nem volt megoldható mert azok kötelezőek és nem ritkán 5-6 órásak. Így maximum 3 nap tudtam volna dolgozni (ha ellógom az előadásokat persze). De így nem kellettem sehova.

Tehát a helyzett adott, fogalmam sincs egy munkahely vagy egy állásinterjú hogy néz ki nemhogy munkatapasztalatom legyen. Tesóm (idősebb) a külkeren tanult, és 8 órában dolgozott úgy hogy be se járt a fősulira és elvégezte valami kettes hármas eredménnyel (nappalin).


Mit csináltam rosszul? Mit csináljak most...? (Az álláskeresésen kívül).


2014. júl. 15. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
álláskeresés, szerencsére nem mindegyik cég vár el 25 évesektől 40 évnyi munkatapasztalatot.
2014. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Én most 24 éves vagyok és most végeztem a BSC tanulmányaimmal mérnök-informatikus szakon. Ugyan úgy vagyok, mint te, hogy semmi tapasztalatom nincs.

Diákként dolgoztam 1-2 gyárban de az nulla tapasztalat.

Egyelőre semmi jóval nem kecsegtet az élet de keresgetni kell az állásokat.


Munkaügyi központba azért regisztrálj hátha.


Milyen szakon végeztél?

2014. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, én most végeztem közgazdászként, és egy informatikai cégen töröm a fejem. Ha gondolod, akkor szállj be. Én viszem a marketing/cégvezetés/kapcsolatépítés részt, szerzem a megrendelőket, stb. Te pedig programoznál, csinálnád a designt és feleznénk a profitot :D
2014. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ásd. Legalább az ásásban lesz tapasztalatod.
2014. júl. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyakornok nem voltál?

Alacsonyabb pozíciókat is pályázz meg, tapasztalat nélkül szívesebben adnak beugrós pozíciókat és később vagy feljebb léphetsz, vagy jelentkezhetsz máshová. A lényeg, hogy legalább némileg releváns legyen.

2014. júl. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Össze lehet állítani úgy a cv-det és motlevedet, hogy elő se kerüljön a tapasztalat hiánya. Jobangel írt erről sokat, nézegess szét a blogján.
2014. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fizikusként végeztem az eltén, akartam gyakornoki pozíciókat de minden helyen minden nap dolgoznom kellett volna, ami megoldhatatlan volt a laborok miatt. Csak nyárra meg nem vettek fel mert mindenhol azt mondták "igényt tartunk a munkavállalóra ősztől is" vagy ilyesmi. Így nyári melóként relevánsnak nem mondható munkákat vállaltam (a pénzért) mint matricázás, jegykezelés ilyesmi. Utóbbit ráadásul feketén.
2014. júl. 16. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!