Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudnék tenni, ha nem...

Mit tudnék tenni, ha nem engednek szabadságra?

Figyelt kérdés
Jeleztem már,hogy 1 hétre kérném,de nem fogadták el.Most azon gondolkozok,hogy elmegyek táppénzre abban az időpontban... csakhogy már tudják melyik napra kértem a szabit,vagyis utána tudnak nézni és gondolom elég feltűnő lenne ha pont akkor lennék beteg,nem? De én már tényleg nem tudom mit csináljak,eddig csak kötelező szabikat adtak.Nem olyan munkakörben dolgozok,hogy ne tudnának pótolni úgyhogy ezért se értem...Ja és előre lefoglalt szállás is van már...
2014. júl. 15. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A szabadságod 1/3-ad részével te rendelkezel.
2014. júl. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tudom de leszarják...
2014. júl. 15. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Mondd, hogy rájuk küldöd a NAV-ot.
2014. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 munkáltató meg erre azt fogja mondani, hogy "Holnaptól nem kell bejönnie, ki van rúgva!"



Kérdező:


Elmész az orvoshoz, és kiíratod magad betegszabadságra. Feltűnő? Kit érdekel?!

2014. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es. A munkáltatónak erre is pont az lesz a válasza, mint amit te írtál. Egyből amikor visszajött a betegállományról.
2014. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az a gond,hogy én ebből a szempontból túl becsületes vagyok,ezért nagyon nincs ínyemre,hogy betegszabira menjek... megtaláltam tegnap a munka törvénykönyvében,hogy 7 nappal én rendelkezek,és azt kötelesek megadni egy általam kijelölt időpontban...
2014. júl. 16. 18:24
 7/10 A kérdező kommentje:
ha meg odamegyek ezt mondogatni az se jó
2014. júl. 16. 18:24
 8/10 anonim ***** válasza:
#4, #5, Ti milyen helyen dolgoztok, hogy azonnal kirúgnak titeket bármiért? Túl nagy szükség nem lehet a munkátokra. Azért egy normális helyen nem úgy megy, hogy bármiért ki vagy rúgva.
2014. júl. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

8-as. Egy normális helyen kiadják a szabadságokat, legalább azt a részét, a mivel a munkáltató rendelkezik.

Mivel kérdező munkahelyén nem, így következtetve az nem egy normális hely.

2014. júl. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát sajnos nem egy normális hely...
2014. júl. 23. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!