Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan fizessem ki az orvosi...

Hogyan fizessem ki az orvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásra és ha minden igaz akkor hétfőn alá is írhatnám a munkaszerződést, de ma kellene orvosi vizsgálatra menjek amit állítólag ÉN!! kell kifizessek, és visszakapom az első fizetésnél.

Ilyen hogy létezik?Sajnos diák vagyok, eléggé lepukkant, nem tudom kifizetni. De ha ki is tudnám ez nem jogszabály ellenes? És van itt még egy csalós mondat "Végezhető a munka bent az irodában vagy otthon.Én jobban örülnék ha otthon végeznék".Azért nem sok munkahely engedi meg hogy otthon végezd a munkád..


2014. júl. 18. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
teljesen törvényes, ez nem tb-támogatott ellátás.
2014. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A MUNKAKÖRI ALKALMASSÁGI VIZSGÁLAT DÍJÁT A MUNKÁLTATÓNAK KELL FIZETNIE
2014. júl. 18. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
amit utólag, szla alapján meg is tesz. Nincs előírva, hogy mikor és hogyan fizesse. Ez a leggyakoribb egyébként.
2014. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

HA valóban dolgozni akarsz, akkor kérj kölcsön, kapard össze azt a pénzt (nem olyan nagy összeg egyébként), mert valóban számla alapján visszafizetik neked az első fizetéseddel, esetleg hóköziben még az előtt.


Teljesen normális és törvényes ez az utólagos elszámolás- akkor is, ha itt nagy betűkkel kiírod és keresed az igazadat.


Ha dolgozni akarsz, akkor ennek ez a feltétele- csak nagy cégek engedhetik meg azt maguknak, hogy általánydíjas szerződött üzemorvosuk legyen- megelőlegezni pedig senki nem fogja neked.


Hozzád hasonlóan sok millióan mentek már át ezen a kötelező vizsgálaton, pár ezer forinttól nagyjából max. 10 eFt-ig terjed ez a díj. Áfás számlát ne felejts el kérni róla és tudakold meg a leendő munkáltatódtól, hogy PONTOSAN mi legyen a számlához vevőhöz írva (pl. van, ahol kérik rá a nevedet vagy a munkahelyi törzsszámodat, másutt csak a cégnevet stb.)


Ha már eleve ezzel a stílussal indulsz neki egyébként a munkának, akkor azért számíts rá, hogy nem leszel túl népszerű.

Mielőtt a jogaidért vered az asztalt, célszerű utánajárni a dolgoknak.


Minden jót.

2014. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Eddig 4 helyen dolgoztam, a munkaalkalmassági orvosi vizsgálatot sosem én fizettem, hanem a cèg, előre. Nekem ez gyanús. Kijelöltek helyet, ahova menj?
2014. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1./ Ha van a cégnek saját üzemorvosa, akkor a leendő munkavállalónak nem kell fizetnie semmit.


2./ Ha nincs, akkor kénytelen megelőlegezni, és utólag a cég kifizeti neki számla ellenében.


Olyan esetben, ha további vizsgálat szükséges, akkor kérhet a dolgozó elszámolási előleget, és utólag rendezi a céggel a dolgokat. De ilyet csak olyan dolgozónak adnak, aki már konkrétan munkavállalója a cégnek, nem pedig csak leendő dolgozója. Gondolj bele, ha adnának Neked előleget erre, és Te nem mész el a vizsgálatra, de a pénzt sem adod vissza, akkor ki fogja kipótolni a pénztárhiányt? :)


Tehát törvényes, és "megszokott" dolog. Nincs ezzel semmi baj.


Elmész a vizsgálatra, addig kérsz kölcsön rá pénzt, kérsz a dokitól ÁFA-s számlát róla, és benyújtod a cégnek. Az alapján utólag kifizeti Neked a vizsgálat árát. Kb. 15.000 forintig terjednek a díjak, attól függ, hogy milyen munkakörben alkalmaznának...

2014. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!