Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusnak megyek ....

Informatikusnak megyek . Mennyit kell ahoz tanulni hogy elég magas legyen a fizetésem?

Figyelt kérdés

2014. júl. 20. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
MSC egy jobb egyetemen.
2014. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

MSc mellette szakmai tapasztalat szerzés már suli alatt is lehetőleg 30+ órában dolgozni.

Állandóan tanulj képezd magad,amelyik tanfolyamra el tudsz menni szépen elmész.

Minimum angol tárgyalási szint és lehetőleg még egy vagy két nyelv.

Tepersz hajtasz dolgozol ezerrel,több ember melóját végezd el.

Na akkor lesz tralala.

2014. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Msc egy jobb egyetemen, 4.5 feletti görgetett átlaggal. Értelmes helyen eltöltött kötelező szakmai gyakorlat, utolsó félév alatt esetleg már heti 20 órás munkavégzés. Ne csússz az egyetemmel, hacsak nem külföldi munka vagy ERASMUS miatt.


Legyél kezdeményező, keresd a projektlehetőségeket, legyenek terveid, hogy mit szeretnél csinálni.

2014. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. Én 2 és fél évet csúsztam BSC-n. (tantárgyütközés is volt de szemetebb tárgyakat is buktam el többször) MSC-re nem mentem és nem akarnak felvenni sehova.

Gyakornokként nem dolgoztam. Szóval teljesen pályakezdő vagyok nulla tapasztalattal.

2014. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy rakás ELTE proginfós haverom dolgozik 400-1100 bruttó között. A 400-800 között Bsc, Msc multiknál meg startupoknál, 1100 az PhD, meg brutál referenciák. Szóval Bsc-vel is csinos fizut lehet összerakni, de mondjuk ezek a srácok egytől egyik remek szakemberek, max. 1 félév csúszással végeztek, publikáltak, etcetera.
2014. júl. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos, elolvastam az elottem szolok tanacsait, es eldontheted, hogy megfogadod az en tanacsomat, vagy masra hallgatsz. Szerintem erosen tuloztak.

Informatikuskent jo lesz a fizetesed. Nagy a kereslet, es meg mindig kicsi a kinalat. Meg egyetem nelkul is szep fizeteseket lehet hazavinni, ha jol ertesz egy keresett terulethez. Tipikusan olyan szakma, ahol az atlagosnal kevesebbet szamit, hogy milyen papirod van. ;)

A jo egyetem kamu, mert szerintem ma Magyarorszagon nem letezik ilyen ezen a teruleten. Igaz, ez is definicio kerdese. Mit nevezzunk jo egyetemnek? En eloszor a presztizsre hajtottam, es BME VIK-en vegeztem. Ketseg nem fer hozza, hogy a nevet tekintve ez a legjobb. Rengeteg lehetoseg kozul lehet valogatni a tanulmanyok alatt es utana is. Buszke is voltam ra egeszen addig, amig az elet nem sodort a majdnem szomszedos Nemetorszagba, ahol aztan senki nem is hallott rola. Igy tehat a jo egyetem ezen definicioja elvesztette ervenyesseget, de hozzateszem, Magyarorszagon egy BME papirral nagy elonyben vagy.

Idovel aztan, mar tanulmanyaim alatt is kezdtem atdefinialni a "jo egyetem" fogalmat. Megneznem ki az, aki BME-n 4.5 feletti gorgetett tanulmanyi atlagot produkal. Nepsanyargatas megy, sok mindent akarnak nagyon a fejekbe verni, de egy ido utan azt erzi az emberek nagy tobbege, hogy semmi ertelme. Nekem is volt olyan ismerosom, aki az altalam melysegesen lenezett DUF-on kepezte magat mernok informatikussa. Az egyetem egy nem tul minosegi szukseges minimumot nyujtott neki. Emellett volt ideje dolgozni es kepezni sajat magat azon a teruleten, ami erdekelte. Tudta, hogy ha egy vizsgara nem jut ideje igazan felkeszulni, a kettes akkor is megvan. En meg nem vegeztem, mikor O mar ezzel az altalam lenezett diplomaval dolgozott a Motgan Stanleynel havi netto 400 ezer forintert. Sokszor irigyeltem, hiszen en nagysagrendekkel tobbet tanlultam, szenvedtem azert, hogy elvegezzem az egyetemet, es legtobbszor nem azt tanultam, ami erdekelt, hanem amibol ZH, vizsga, beadando kovetkezett. Igazan elmelyulni valamiben keptelenseg. Felmerult tehat bennem a kerdes, hogy mi a jo egyetem. Olyan, mint a BME, hogy rogyasig tanulod magadat, "megtanitanak tanulni", de igazan semmihez nem fogsz erteni a vegen (ellenben a sokevi szivatas, stressz miatt ha beledobnak egy mely vizbe, biztosan kimaszol onnan)? Vagy olyan, mint a DUF, hogy az oktatas szinvonala tragedia, viszont kapsz egy papirt, ami eleg barhova, es ha kepezted magadat, dolgoztal mellette, akkor a referenciaiddal ugyis letolsz mindenki mast a teritekrol?

Van egyebkent olyan egyetem, ahol ezek mindegyike ervenyesul. Harmadannyi tantarggyal, sokkal tobb szabadidovel rendelkezel a tanulmanyaid alatt, mint a BME-n, es az oktatas minosege is az europai top3-ban van. Ez a TUM, Munchenben. Es itt kiterek az egyik legfontosabb tenyezore, ez pedig a nyelvtudas. Ha nem tudsz angolul, nem fogsz jo munkat kapni. Ha beszelsz mas nyelveket is, az nagy elony.

Picit osszegezve, tehat informatikuskent a magyar atlaghoz viszonyitva eleg jo fizeteseket kaphatsz. Ha BME-re mesz, ott nagyon kell tanulni. Ne is almodj 4.5 feletti atlagrol, ahogy azt elottem irtak. Ilyet mondjuk a DUF-on vagy Gabor Denesen elerhetsz. A vegen kapsz viszont egy diplomat, amivel nagyon hamar el lehet helyezkedni Magyarorszagon, es innen mar nem az iskola, hanem a munkaban szerzett eredmenyeid vihetnek tovabb (mas cegekhez is - referencia ezerszer tobbet szamit, mint a diploma. Az csak amolyan beugro.). Kezod fizeteseket netto 250-300 ezer forintra tennem.

Masik lehetoseged, hogy elvegzel egy DUF szeru intezmenyt, es itt sajat magadat kepzed a szabadidodben. Vigyazni kell, mert konnyen elkapathatod magadat, es ugy kapsz egy papirt, hogy meg egy bolcsesz mellett is elverzel az infos allasinterjun. Ugy nehez elhelyezkedni.

Vegezetul -> tapasztalat, gyakorlat, referenciak. Ezek lesznek a legjobb barataid, a diplomat meg el fogod felejteni egy ido utan, akarhol is csinaltad.

2014. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a BME-n végeztem Bsc-t és Msc-t is, mindkettőben 4,5 feletti átlaggal. A kettő között voltam kint fél évet Németországban szakmai gyakorlaton. A diploma után négy cég is azonnal felvett volna, szerintem nem rossz pénzért.
2014. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mi a jóisten az a DUF?
2014. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dunaujvarosi foiskola gondolom
2015. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!