Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok minimálbérért? A...

Dolgoznátok minimálbérért? A többi lent!

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni.

Idén végeztem közgazdászként (Gazdálkodási és menedzsment szakon), de már az egyetemi éveim alatt is dolgoztam egy tanácsadó cégnél voltam projektmenedzser.


Eddig olyan nettó 100 ezer Ft körüli fix alapbérem volt, ehhez jött még hozzá némi jutalék, havi szinten 20.000 Ft körül. Most a főnököm le akarja vinni az alapbéremet, arra hivatkozva, hogy nem megy a cégnek a minimálbérre, és ehhez jönne hozzá szintén ez a 20.000 Ft körüli jutalék.


Én nagyon nem érzem korrektnek ezt a fizetést, pláne úgy nem, hogy van olyan meghatározó képesség, aminek csak én vagyok a cégnél a birtokában (ez előtt egy IT szakon tanultam, illetve kiváló eredményeket értem el IT versenyeken, valamint értek a programozáshoz, az IT iparági trendekhez, stb).


Ti maradnátok ilyen bérért, vagy inkább váltanátok?


2014. júl. 21. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Te tudod, hogy mennyit érsz a piacon, találsz e melót hasonló vagy jobb fizuért, mi nem tudhatjuk.


Amúgy az IT versenyek nem mérvadóak egy melóhelyen, a kérdés, hogy mennyit tudsz és abból mennyit hasznosít valóban a cég.

2014. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ennél mindenképpen többet.

Igazság szerint ha helyette vendéglátóskodom, akkor 1 hét alatt összeszedem a "fizetésem".


A 100 ezer is olyan volt, hogy egyetem mellett az onnan jövő ösztöndíjjal együtt még éppen belefért.


Egyedül csak azért kérdés a váltás, mert úgy érzem, mintha ezzel hátba szúrnám a céget.

2014. júl. 21. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ez csak üzlet. itt nincs helye érzelmeskedésnek. A főnököd se érzelmeskedik amikor leviszi a fizudat. Biztos egy ócska robogóval jár dolgozni és a kis garzonjába tér haza minden munkanap után igaz?


de ha így is van, neked akkor se kell feláldoznod magad ha nem látod a jövőt itt.

2014. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezzel megerősítettél a döntésemben.

2014. júl. 21. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Minimálbérért dolgozom, mivel nincs más!
2014. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dolgozzon ennyiért akinek kan az anyja.

A főnököd igen ő egy főnök egy idióta barom.

NEkem minimum 3kilót kellene NETTÓban keresned ami szintén lóf_sz,pályázgass közbe,keres másik melót addig ezt tartsd meg.

De innen menekülj,egy pénzt egy alkoholista segédmunkás keres sőt ennél még többet is.

2014. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked akart lenni.
2014. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!