Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy négytagú családban a két...

Egy négytagú családban a két szülőnek mennyit kell keresnie havonta ehhez? Lent folytatom

Figyelt kérdés
Egy vidéki kisvárosban, hogy mind a két gyerekét kitaníttatsa szépen felnevelje, idegen nyelvtudásra megtanítatja,egy jó egyetemre küldi és támogatni addig ameddig a saját lábukra nem állnak a diploma segítségével.

2014. júl. 26. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Kettőjüknek 4-500.000-et legalább szerintem.
2014. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen,kb annyi,amennyit az első válaszoló írt,de ha kicsit takarékoskodnak,akkor lehet kevesebb is.
2014. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
olyan sokat??? wtf? pedig én ismerek olyan családot akik állításuk szerint havonta összesen 300 ezret keresnek és a gyerekek egyetemre járnak, nem is akármilyenre, plusz még jól is élnek, akkor hazudnak a jövedelmükről vagy hogy képesek ennyiből kijönni?
2014. júl. 26. 14:51
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
De jó dolog másnak a zsebében turkálni.
2014. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Lehet hogy papíron keresnek csak annyit. De amúgy az előzőnek igaza van.
2014. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
A gyerekek is vállalhatnak munkát egyetem alatt. Sosem volt havi 300 sem szüleim jövedelme, mégis én is és a testvérem is felsőfokú végzettséggel rendelkezünk, és több nyelven beszélünk folyékonyan. Nem ezen múlik elsősorban.
2014. júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Az olyan családokba ahol a szülő kemény pénzekkel támogatja a csemete egyetemi éveit, és nem pirít rá hogy márpedig gyerekem mennyél el dolgozni, azok nem nagyon törik magukat egyetemista éveik alatt munka iránt.
2014. júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Mert egyetemet ugyebár lehetetlen államilag támogatottként elvégezni.
2014. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem turkálok más zsebében távol álljon tőlem, de ezek akkor is gyanúsak.
2014. júl. 26. 16:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Édesanyám egyedül nevelt minket, minimálbérből sikerült neki elérnie, hogy mindketten egyetemre mehessünk.


Nagy szerencse, hogy 5 év korkülönbség van köztem és testvérem között, így a kiadások nem egyszerre jelentkeztek.


Nem dolgoztam egyetem alatt, illetve ráfoghatjuk, hogy igen :) Ebédért mentem több kollégista társamnak, 2* vagy 3* 30 perc séta naponta. Nem kértem kiszállítási díjat, nem húztam le senkit, viszont a mennyiség függvényében járt ingyen adag ebéd, süti, kóla, stb.


Mondok egy példát vettem 10 adag kínait, minden 5-ödik után járt 1/2 adag, 10 esetén pedig 1 nagy és egy 1/2-es, valamint 1 literes kóla is. Annyi kólám volt, hogy a végén már 100Ft-ért adtam, mert nem volt már hova tenni. Minden adag ebédre járt egy matrica a kis ebédlős könyvbe, 60db után 2000Ft-nyi ebédjegy, amit csak náluk lehetett elkölteni. Ez 2-3 naponta betelt, a jegyet eladtam, vagy ebből fizettem a következő szállítmányt.


A vásárcsarnokban (BP) szintén voltak akciók, 5000Ft vásárlás után fél adag ingyen, innen is sokat vásároltam. Vicces, hogy a teljes adagban 4 rántott sajt volt a félben meg 3 db, érdekesen számolták a felet :)

A köret ugyan annyi, tehát 2 féladagból (6sajt), csináltam 1 egészet és 800Ft haszon mellett még jól is laktam.


25k-t kaptam 8k a koli, 4k hazautazásra, pénzügyi gondjaim nem voltak, nem szűkölködtem semmiben!

2014. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!