Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresés hogyan, ha nincs...

Álláskeresés hogyan, ha nincs protekcióm?

Figyelt kérdés
Ti hogyan szereztétek meg a mostani munkahelyeteket? Vagy ha nincs, hogyan kerestek? Hiába böngészem naphosszat az álláshirdetéseket, szerintem így esélyem sincs elhelyezkedni, mert alig-alig hirdetnek meg bármit is, ahová pedig beadom a pályázatom, mindig sokszoros a túljelentkezés. Mások hogyan szereznek jó munkahelyeket, pl. multinál irodai állásokat?
2014. júl. 27. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
olx -> hirdetés->jelentkeztem -> felvettek.
2014. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

"Mások hogyan szereznek jó munkahelyeket, pl. multinál irodai állásokat?"


Tanulnak, nyelvet, szakmát szereznek, stb. Tudom, hogy általános a sikertelen munkakeresőknél a hiba okát másban keresni, de az esetek nagy százalékában az ok, maga a jelentkező! Kevés a munka, sok a jelentkező, így mindenkinek nem juthat!

2014. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"pl. multinál irodai állásokat?"


Jelentkeztem, átvergődtem 7 vagy 8 kör interjún és végül felvettek.

2014. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És nektek milyen végzettségetek van? Engem soha be sem hívnak. Én angol szakos vagyok.
2014. júl. 27. 21:30
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
kommunikáció szakot végeztem
2014. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Multinál irodai munka:


Beadtam az önéletrajzomat, motivációs levelet, amit kellett: láss csodát felhívtak. Nyelvtudást teszteltek. Behívtak interjúra. Felvettek. Sehol sem volt egy ismerősöm se, de még ismerős ismerőse sem, aki beajánlott volna, vagy mesélni tudott volna arról, melyik cégnél mi-hogy-merre hány lépés. :)


3 idegen nyelven beszélek, azt hozzá kell tenni.

De ha angolul magas szinten tudsz, az már egy jó pont. Bár sok multis irodai pozícióhoz angol + 1 nyelv kell.

2014. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség:


Careerjet.hu

Profession.hu

Jobline.hu


Én ezeket nézegetem főleg. Mondjuk írd be keresőbe, hogy "English" és nézd meg milyen ajánlatok vannak angol nyelvvel. Nem feltétlenül szükséges tapasztalat. Sok hirdetés fejvadász cégek által fut, de az sem rossz ötlet, én tavaly fejvadász cégen keresztül találtam multis irodai munkát 3 hét alatt, mindennemű tapasztalat nélkül.

2014. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nyelvszakos bölcsész vagyok.
2014. júl. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#1es-ként csak 2 okj val rendelkező senki vagyok, és betanított munkára jelentkeztem, amire megadták a nettó 110e-t 15e kajapénzt + km pénzt. és H-P 1 műszak nem megerőltető munka.
2014. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
érettségim van szakmával és semmi 3 hónapja. Voltam már gyárban és ott azt mondták, hogy túl kompetens vagyok és nem szeretnék ha "korlátoznának". Csalódott vagyok.
2014. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!