Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunka fizetés összege jogos-e?

Közmunka fizetés összege jogos-e?

Figyelt kérdés
Érettségihez kötött okj képzésem, és műkörmös szakmám is van, mégis a közmunka minimálbért, vagyis 50632 ft-ot kapok. Számomra nem a 65000 ft-os bér járna? Mert szerződéskötéskor azt mondták az okj "kisebb" mint az érettségi

#fizetés #közmunka #bér minimálbér
2014. júl. 28. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz több pénzt kapni.
2014. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mi a végzettséged, ha a munkaköröd nem igényel legalább középfokú végzettséget, vagy szakképzettséget, akkor az alacsonyabb bér jár. (persze, ha műkörmösként foglalkoztatnak a közmunkában, akkor jár a magasabb bér)
2014. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom nem adnak több pénzt, inkább elvesznek...

Eddig egy bizonyos üzembe vagyok elviekben beosztva, és most valószínű kiakarnak tenni az utcára takarítani, vagy kapálni. akkor lényegében így is kitehet reklám és marketinggel ill. műkörmössel is,

2014. júl. 28. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, ismerős tanári diplomával sepregette az utcát havi 50-ért.
2014. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sándor G ***** válasza:

Attól hogy van egy műkörmös vagy hasonló más, használhatatlan szakmád, +egy okj-s papírod, nem fognak hasraesni az öki-nél, vagy a város takarítását végző cégnél, ráadásul nincs is szükségük ilyenre.

Ha viszont karbantartót keresnek, sürgös a melo, pl. az iskolánál, ahol én is dolgozok, valamint festő, vagy villanyszerelő, netán kőműves asztalos a végzettséged, akkor felvesznek, a közmunkásoknak járó, szakmunkás bérrel, ami jelenleg, 99100ft, én ennyit keresek a klik-nél, ahol dolgozok.

2014. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sándor G ***** válasza:
78%

De tudok ellen példát is írni, spec. Tavaly nyáron a vizűgynél dolgoztam, közmunkaprogramban, fakitermelés, fa összedarabolása Stilhl, fűrésszel, majd felpakolása pótkocsira, a 40fok melegben.

A munka kezdetekor, első napokban, kijött a nagyfőnők és megkérdezte mindenkitől, kinek van motorfűrészkezelő okj. papírja, mire én és egy kollégám, jelentkeztük.

Attól fogva, mindennap Stihlezni kellett, közepes és nagyméretű profi gépekkel, egyaránt, a fizetésünket persze nem emelték, a szerződés szerinti 47ez.ft/hó, kaptuk meg.

Nagyon kihasználtak bennünket, volt amikor du.3h.ig nyomtuk a melót, és még egy ásványvizet sem kaptunk, kint a holtág partján, mindentől távol.

Szemétség ami itt megy ebben az országban, közmunka címén, 2-3hónapos szerződésekkel dolgoztatják, az egyébként, /télen munkanélkülivé váló emberek tízezreit.

2014. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 64.910 Forintos bér a kultúrális közfoglalkoztatáson járt. (A közmunka valójában az utcaseprés.) Korábban érettségi volt a feltétel és akkor ott mindenki megkapta ezt a bért. Azonban pont az elmúlt nyáron bekavart az Ügyvédi Kamara, ami által már csak felsőfokú végzettséggel vagy az irodai munkához köthető középfokú szakmával lehet megkapni ezt a fizetést. Utóbbit értem például Számítógépkezelő vagy Irodai asszisztens szakmára. Ez egyébként több szempontból sem korrekt eljárás. Egy műkörmös és egy fodrász sajnos nem fogja megkapni a magasabb bért, pedig talán ugyanolyan jól elvégzik az irodai munkát és vissza is hívják őket következő turnusra. Egyébként úgy gondolom, hogy ez ellen tiltakozni lehetne az Ügyvédi Kamara felé.
2014. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
bp balaton 110 ezer ft neto közmunka
2016. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!