Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem vagyok magánnyugdíj...

Nem vagyok magánnyugdíj pénztár tag, ez nem baj?

Figyelt kérdés
28éves vagyok, mikor dolgozni kezdtem még nem volt kötelező belépni, azóta sem léptem be, mi történne ha belépnék most?
2008. aug. 4. 21:01
 1/3 anonim válasza:

Mindenki magánnyugdíjpénztár tag,csak mivel te eddig nem választottál külön nyugdíjpénztárt így a Tb-be megy a nyugdíjjárulékod! A magánnyugdíj a bruttó béredből levont adó egy része amit mindenkitől levonnak,ez az adó 8 %-a!Vannak különböző nyugdíjpénztárak,ami azért jó ha ott vagy és nem az államiban a tb-ben,mert nagyobb a negyedéves hozam és ez örökölhető is,ellentétben az államival.És ugye amit levonnak a fizuból az ne az államé legyen,inkább a gyerekeké majd vmikor.De még nem késtél le semmiről,30 éves korig még beléphetsz,ha van bejelentett munkaviszonyod. Ha érdekel a dolog akkor írj privátot és el tudom neked intézni!!

Üdv.:1 Allianzos

2008. aug. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van bejelentett munkahelyem, de most ha választok egy megánnyugdíjpénztárat akkor amit eddig levontak azzal mi lesz? Kell-e szólni emiatt a munkahelyemen. Továbbra is ugyanannyit vonnak majd le? Ha elveszítem a munkahelyem akkor mi történhet, nem kell zsebből fizetnem tovább? Köszi
2008. aug. 5. 10:25
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Ha szeretnél vmelyik nyugdíjpénztárba belépni,akkor ami a tb-ben összegyült pénzed az teljes egészében átkerül a kiválasztott nyugdíjpénztárhoz.Az átlépés 0,0001-be kerül ami pár száz forint,de az első negyedéves kamatozással megtérül,szóval minden pénzed megmarad csak nagyobb hozamot fog neked hozni!A belépési folyamat a következő,kitöltöd a belépési formanyomtatványt,ha van rá lehetőséged a munkáltatóddal kitölteted a foglalkoztatói adatokat és lepecsételteted!Ez a munkáltatói igazolás kötelező,ha nem tudod leigazoltatni akkor meg kell adnod a munkahelyed pontos nevét és címét,így a nyugdíjpénztár kipostázza a munkáltatódnak leigazolás céljából.Ha ezt vküldik akkor elindul az átléptetési folyamat,amit már teljes egészében a nyugdíjpénztár végez,max 1,5 hónap.Ezután kapsz egy postai értesítőt hogy tag lettél,és ugy szintén a munkáltatód is.Továbbá érteítést kapsz arról mennyi összeg van a számládon és mennyi a hozamod,így nyomon követhető az is hogy a cég fizeti e utánad a járulékokat.Ha gondolod írd meg privátba a tel.számodat és neved,felhívlak és elintézem neked.Én az Allianz mnypénztárnál dolgozom,gondolom halottál már róla,nagyon régóta működik,ma már bankként is,6 éve a vezető helyen van hozam szempontjából is,ill. ha van kötelező biztosításod az Allianznál akkor miután beléptél kedvezményt is kapsz a kötelezőböl.

Ha viszont megszünne a munkahelyed nem kell fizetned semmit,mert még ha munkanélkülit kapsz abból is vonnak adót és magánnyugdíjat is,kivéve a szociális segélyből nem vonnak semmit,ha semmi jövedelmed nem lenne akkor sem kell fizetned akkor is kamatozik az eddig felhalmozott összeg.Miután találnál magadnak másik munkahelyet akkor jelezni kell a munkáltatódnál hogy hol van nyugdíjpénztár tagságod és így újból megy a levont pénz a számládra.Remélem tudtam segíteni,ha érdekel akkor írj privit! szerintem ez egy jó dolog,és rádásul pályakezdőknek ma már kötelező a mnypénztárba belépni.

2008. aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!