Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozik konkrétan...

Mivel foglalkozik konkrétan egy gépészmérnök? Mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
gépek megtervezésével,karbantartásával és meghibásodás esetén a probléma kiküszöbölésével foglalkoznak-ha jól tudom.ha meg nem,akkor úgy is kijavít vki:)
2010. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Elsősorban gépeket tervez.

Fizetésről annyit tudok mondani, hogy nagyon erősen hiányszakma, úgyhogy nem kicsit fizetik meg őket... Persze csak a jó szakembereket, aki hülye a szakmájához az nem kell sehova.

2010. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nah ez már tetszik, mert imádok tervezi dolgokat, még kisiskolás koromban amíg mások autókat rajzoltak szünetben én mindig autók hajtásláncát rajzoltam le a magam kezdetleges módján és még egy quattro hajtás szerűt is rajzoltam, csak hát rá kellett ébrednem, hogy vannak a világban már 4x4es autók.
2010. jan. 10. 20:56
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

gépész alkatrészeket tervez, CNC meg hasonló esztergáló-maró gépeket programoz fel8nah ne igazi szép prog nyelve gondolj)


gépészetet tanultam szakközépben, a gépész technikusit már nem fejeztem be annyira nem bírtam, gyűlöltem. Iszonyú sok dolgot kell tudni, fém technológia, fizika, stb...


ha ezeket szereted, akkor hajrá!

2010. jan. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom a BME-t mint sulit!

Haverjaim oda járnak, és azt mondják marha jó hely, és viszonylag normálisak a tanárok.

Persze minezt akkor a Pestközeli vag, vagy megteheted, hogy pestre járhass

2010. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyíregyházáról írok, de nem probléma túlságosan, mert kolit megkapom, nővérem pesten él így az utazást meg tudom oldani velük.
2010. jan. 10. 22:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Jah és én is a BME-t néztem ki magamnak.
2010. jan. 10. 22:01
 8/11 anonim válasza:
84%

Egy gépészmérnök feladata összetett.Jómagam a BME-n vagyok gépész, tudom miről beszélek. A gépészmérnök a legáltalánosabb mérnök, nagyon sok mindenhez ért, ezért ilyen közkedvelt. Tanulmányait természettudományokkal kezdi, a gépész kiemelkedően jó mechanikából, hőtanból és áramlástanból. A későbbiekben szakmai dolgokat tanul, gépeket tervez, gyártástechnológiákat csinál, felügyel, gépparkokat üzemeltet, anyagtechnológiákkal, folyamatelemzésekkel foglalkozik, épületgépész is lehet(épületek lég-hő technikájának kezelése,tervezése), vagy gépeket fejleszthet. De rengeteg gépész helyezkedik el marketingesként is, mert a mérnöki gondolkodásmód(amire nevelnek) nagyon optimális erre, bár szakmába nem teljesen vág.

Fizetés téren változó. De nem keres milliókat kapásból. Friss diplomásként hülye senki vagy, ha 150-170e ft nettót kapsz(kézhez) az jónak számít, viszont ez relatív gyorsan nő, 2-3 év munkatapasztalattal egy állásinterjún nem meglepő ha valaki 350-400e bruttót kér(220-270e ft kézbe). Jó szakma, szerintem érdekes, és van munka egyenlőre.

2010. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én jeleneg Debrecenbe tanulok, mint géppész technikus, tervezem h továbbtanulok BME-n. Az érdekelne h Nehéz a Matek? Fizikát nagyon tudnikell?
2010. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem..nem kell tudni.Csak ülsz és kapod a milliós fizetéseket.
2011. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!