Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem szeretik az emberek...

Playgirl kérdése:

Miért nem szeretik az emberek a váltott műszakot? Három műszakot?

Figyelt kérdés
Én egy műszakban dolgozom reggel 8.30tól 18.00-ig. Minden este hulla vagyok semmihez nincs erőm kedvem... úgy érzem jobb lenne ha meg lenne felezve a nap. Miért nem szeretik ezt az emberek?

2014. aug. 4. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
azért mert így se délelőttöd se délutánod se éjszakád nem lenne és ugyanúgy el lennél fáradva.
2014. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
majd ha kiprobalod te is tudni fogod...
2014. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nehéz alkalmazkodni. egyik héten ekkor kelsz másik héten amakkor, a harmadikon meg nappal alszol....
2014. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igy sincs se delelottom se delutanom... csak egy almos reggelem es egy nyuzott estem..... egy teljes napom van amikor nem dolgozom... az a vasarnap....
2014. aug. 4. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Én azért nem szeretem, ... nem szeretem? ... UTÁLOM! a három műszakot, mert az embernek van egy normális bioritmusa. Jó esetben éjszaka mindenki és minden alszik, vagyis regenerálódik. Na ebbe sz@rnak bele, de rendesen. Vagyis össze-vissza élsz, szerencsétlen tested azt se tudja, hogy most mi van. Ez hosszú távon egészségkárosító, szerintem megszokni nem lehet, csak eltűrni, mert muszáj.

Én törvényileg tiltanám az éjszakai műszakot, kivéve kórházak, tűzoltóság, rendőrség, stb.


Egyébként mit dolgozol, hogy este 6-ig vagy? Nem úgy tűnik, mintha ez egy törvényes munkaidő lenne...:)

2014. aug. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elado vagyok.... ugyhogy sok jora mashol sem szamitok sajnos...
2014. aug. 5. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek

Azért mert az ember biológialag nem űgy működik az emberi szervezet nem úgy van összerakva hogy hosszútávon bírja az éjszakai munkát pláne nem úgy hogyha még fokozott fizikai terheléssel is jár az adott munka. Egyrészt nem bir az szervezet ráhangolodni emiatt nem is tudja megszokni mert nem tud megfelelően regenerálódni.Nappal nem lehet aludni gyakorlatilag maximum pár órát több azcsak fogrgolódás. Azemberi szervezet nem úgy működik hogy képes legyen nappal 6 -8 órákat aludni ,talán az aktív alvás úgy 2-3 óra azon viszont nem lehet éjszaka feszitett tempóban nyolc órát lehúzni napi normát darabszámot teljesíteni.Kizárthogy ez hosszú távon müködjön. Ideig óráig mehet aztán jön a végkimerülés.Az állandó kialvatlanságba meg bele lehet bolondulni.

Ha valaki operátorként dolgozik idő kérdése mikor fog elbóbiskolni v elaludni a munkahelyén és hogy mindezt mikor fogja észrevenni a műszakvezető.Aztán repül is.

Ezért akarják robotizálni a folyamatos műszakban termelő gyárak üzemek gyártási folyamatait,mivel az ember nem gép.Soha nem is lesz az.Az éjszakai műszak a karbantartási részlegnek való mivel ők éjszaka bezárják a műhelyüket és alszanak.Azt még ki lehet bírni.Nekik csak akkor kell dolgozniuk ha éjszaka valami elromlik a gyárban ,ellentétben a gépkezelővel akinek viszont egész éjszaka nyomnia kell a gépet és minden egyes nap előirt darabszámot kell gyártania mert ha nemteszi akkor kirugják na ez a kemény.Hát ezért nem akar senki multicégnél háromműszakban ""gépkezelő operátor"" lenni.

2017. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!