Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Turizmus-vendéglátás szakon...

Turizmus-vendéglátás szakon szerzett közgazdász diplomával van lehetőségem Budapesten elhelyezkedni könyvelő cégnél?

Figyelt kérdés
Számvitelt, pénzügyet, közgazdaságtant, és rengeteg vállalati tárgyat tanultam. Vagy a mérlegképes könyvelői képzés után próbálkozzak?
2014. aug. 16. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ezt tanultam (sajnos), már eléggé bánom, jobban jártam volna és jobban is érdekelt volna a pénzügy-számvitel, de nem volt elég bátorságom elkezdeni, mert mindenhol csak azt hallottam, hogy meeennnyire nehéz. Pedig utólag rájöttem, hogy ment volna.

Lehetőségünk van elhelyezkedni ezzel a diplomával könyvelő cégnél, csak nagyon kicsi az esély, hogy fel is vesznek, mert vannak olyanok, akiknek sokkal jobban passzol hozzá a végzettsége.

Én sem akarok egyáltalán a turizmusban elhelyezkedni, inkább bérszámfejtőként vagy könyvelőként szeretnék dolgozni, így most nekiálltam egy tb-és bérügyintéző tanfolyamnak, majd utána meg szeretnék csinálni egy mérlegképes könyvelőit. Javaslom, hogy te is csinálj meg valamilyen plusz képzést, mert ezzel a diplomával nem fognak komolyan venni.

2014. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sajnos elég kicsi rá az esély. én pénzügy számvitelt végzetem, én könnyen találtam állást, de vannak turizmusis ismerőseim,és menedzsmentet végzettek is, de sajnos nekik sokkal nehezebb hasonló munkakörben elhelyezkedniük. mindenképpen szükséges egy plusz képzés,hidd el, amit számvitelből tanultál az a mi szakunkon "alapozó" tárgy volt. könyvelni nem nehéz, de ügyesen csinálni, átlátni a rendszeren már nem egyszerű
2014. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is így látom, hogy ez a képzés édes kevés. Kicsit én is már bánom, hogy ezt a szakot választottam. Megfogadom a tanácsokat, köszi!
2014. aug. 16. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!