Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkába járási költségtérítés?

Mogyi123 kérdése:

Munkába járási költségtérítés?

Figyelt kérdés

Saját autóval szeretnék járni dolgozni van is esélyem nyilatkozatot beadni a munkahelyemre, de milyen indoklást írjak?

Az a gond, hogy tömegközlekedéssel is volna lehetőségem menni, de sokat kieső időm volna, mármint sokkal korábban érek be/sokat kell várni hazafelé a buszra. Ezzel az indoklással benyújtott papíromat nem fogadták el.


Megköszönöm, ha ír vki vmilyen segítő indoklást! :)


2014. aug. 18. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Azt fizetik, amit torveny szerint kotelesek fizetni. Csak azert, mert neked kenyelmesebb, nem fognak sokkal tobbet kifizetni autora, mint most a tomegkozlekedesre.
2014. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal hogy neked mi és hogyan kényelmes, azzal a cég nem foglalkozik, mert nem az ő dolga. Autóra annyit fog adni, amennyi a törvényben elő van írva és egy forinttal sem többet.
2014. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy mennyi pénzt fizetnek, nekem nem ez a gondom.


Hanem van olyan hogy éjfélig vagy hajnal kettőig benn vagyok akkor már nincs busz amivel hazatudnék jönni.

Ezért szeretném magam megoldani a bejárást. Nekem csak vmi jó indoklás kellene, semmi egyéb.

2014. aug. 18. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind világos, hogy mivel sokáig vagy benn, ezért kocsival jársz be. Azonban a céged azért nem fog neked annyit adni autóra, mintha mondjuk busszal járnál. Mit kell neked indokolni? Egyszerűen megmondod, hogy ezentúl autóval jársz, nem busszal, és azt fizessék, ne a buszt. Ennyi.
2014. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én nem értem...

A munkába járási költségtérítés nem fakultatív, nem a céged dönti el, hogy adja-e vagy sem!


"a munkáltatónak kötelező megtéríteni a munkavállaló munkába járását szolgáló teljes áru, valamint utazási kedvezménnyel megváltott, illetve az üzletpolitikai kedvezménnyel csökkentett bérlet vagy menetjegy árának legalább 86 %-át. A munkáltató által fizetett hazautazással kapcsolatos kötelező költségtérítés havi felső korlátja 2013-ban - a Nemzetgazdasági Miniszter közleménye értelmében - legfeljebb havonta 34 600 Ft.


A nem tömegközlekedési eszközzel történő munkába járás


A munkavállaló részére a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvényben (Szja tv.) munkába járás költségtérítése címén kilométerenként 9 Ft összegű költségtérítés csak úgy adható adómentesen, ha


a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés;

b) a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést."



Te a másodikba abszolut beleesel a leírás alapján. Innentől kezdve a munkaadódnak nincs joga mérlegelni, köteles adni 9 ft-ot km-enként, ha autóval jársz. És punk tum. Természetesen ilyen esetben nem jár a bérlet 86%-a.

2014. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló tudja jól.


Indok viszont kellhet, ugyanis nem köteles fizetni egyébként a munkáltató a gépjárművel való közlekedést, csak ha a felsorolt feltételek teljesülnek:


4. § A munkavállaló részére a személyi jövedelemadóról szóló törvényben munkába járás költségtérítése címén a jövedelem kiszámításakor figyelembe nem veendő - a 3. §-ban nem említett - térítés akkor jár, ha


a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés;


b) a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést;7


c)8 ha a munkavállaló mozgáskorlátozottsága, illetve a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló kormányrendelet szerinti súlyos fogyatékossága miatt nem képes közösségi közlekedési járművet igénybe venni, ideértve azt az esetet is, ha a munkavállaló munkába járását az Mt. 294. § (1) bekezdés b) pontjában felsorolt hozzátartozója biztosítja.


Hosszú várakozás:

az az időtartam, amely a munkavállaló személyi, családi vagy egyéb körülményeire tekintettel aránytalanul hosszú, és amely az út megtételéhez szükséges időt meghaladja.



Te simán beleférsz a fentiekbe, és ha ezért nem fogadták el, akkor nyomd az orruk alá a vonatkozó rendeletet mélyebb tanulmányozás céljából:


[link]

2014. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!