Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik az 50év feletti...

Hogyan működik az 50év felettiek garantált bérminimuma? Mert én azt hallottam, hogy az 50év felettieknek magasabb a minimálbére! Ez igaz?

Figyelt kérdés
Kell hozzá még vmi,vagy elég,ha az illető "egyszerűen" csak elmúlt 50éves?
2010. jan. 15. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól hallottad, szakképzettség is kell hozzá.

De ez olyan dolog, hogy vagy megadja a munkáltató vagy nem inkább az utóbbi.

2010. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én csak ennyit találtam róla a neten: Az 50 éven felülieknél lényegtelen a betöltött munkakör is és az iskolai végzettség is. 2008.-ban a kötelezö bérminimun rájuk vonatkozóan 86.250,- Ft/ hó
2010. jan. 15. 17:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a munkavállaló legalább középfokú iskolai végzettséget, illetőleg szakképzettséget igénylő munkakörben dolgozik, és betöltötte az 50. életévét, akkor számára - attól a hónaptól kezdődően, amelyben az 50. életévét betölti (de legkorábban 2006. júliusától) - a gyakorlati idejétől függetlenül a magasabb összegű garantált bérminimumot kell fizetni. Az 50. életévét betöltött munkavállalónak tehát abban az esetben kell a kötelező legkisebb munkabér 110%-ának megfelelő, havi Ft összegű garantált bérminimumot fizetni, ha olyan munkakörben dolgozik, amely betöltéséhez legalább középfokú iskolai végzettség, illetőleg szakképzettség szükséges. Ebben az esetben nincs jelentősége annak, hogy az 50 év feletti munkavállaló milyen mértékű gyakorlati idővel rendelkezik az adott szakma vonatkozásában.


Még annyit, hogy Anyum 58 éves és nem adják meg neki a magasabb minimálbért.

2010. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!