Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy fővárosi...

Mennyit keres egy fővárosi közjegyzői irodában egy közjegyzőjelölt úgy sacc/kb?

Figyelt kérdés

Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy a fővárosban egy közjegyzői irodában mennyit fizetnek sacc/kb. egy közjegyzőjelöltnek. Igazgatásszervezői és jogász végzettségem van, 4 éves közigazgatási tapasztalattal rendelkezem, és van egy felsőfokú angol és egy középfokú francia nyelvvizsgám. Jelen pillanat egy éve dolgozom egy kiemelt közigazgatási szervnél jogi referensként, és jelen pillanat a munkabérem 145.000,- Ft + kafi (ezelőtt egy katasztrófavédelmi szervnél dolgoztam 3 évet kevesebbért, de akkor még csak igazgatásszervezői végzettségem volt). Igen, valóban nem magas a bérem, és szerintem máshol magasabb bérért is dolgozhatnék, szerintem ez teljesen reális. Multinál nem igazán szeretnék dolgozni, tudom, hogy ott sokkal többet kereshetnék, viszont nem kevés ismerősöm kezdett el dolgozni banknál, állami cégnél, meg egyéb más multinál, és nagyon nincsenek megelégedve a munkájukkal. A közjegyzői már joghallgatóként vonzott, mindig is érdekeltek a nemperes eljárások (főleg a hagyatéki eljárás, a szakdolgozatomat arról is írtam) - ha már 20-30 ezer Ft-tal többet kapnék, akkor lehet, hogy lépnék, ha nem, akkor lehet, hogy várok a szakvizsgáig. Véleményem szerint a 170.000,- Ft-os fizetés teljesen reális lenne egy majdnem kezdő jogásznak.


Az informálásokat előre is nagyon köszönöm! :))



2014. aug. 24. 12:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, úgy keresek 145.000,- Ft-ot, hogy kiemelt közig szervnél emelt illetményt kapnak a közszolgálati tisztségviselők, plusz nekem beleszámították a nyelvvizsgákat, mert néha-néha használnom kell a nyelvtudásomat is, és még itt egyből 4. fizetési fokozatba raktak... :)
2014. aug. 24. 12:08
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A közjegyzői törvény 28. § alapján a közjegyzőjelölt és a közjegyzőhelyettes munkabérét a bírósági fogalmazó, illetve a bírósági titkár illetményére is figyelemmel kell megállapítani. Nos egy átlagos bírósági fogalmazó jövedelme havi 94.000,- Ft (kerekített összeg természetesen). Nem tudom, hogy mennyire ragaszkodnak ehhez a közjegyzők, de azért Budapesten szerintem biztosan nem kezelik ezt ennyire mereven a közjegyzők.


Szerintem egy közjegyzőjelöltnek a reális fizetése kb. 150.000-170.000,- Ft lehet a fővárosban.

2014. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm kezdőként - tehát friss jogi diplomával - nettó 130-at kap közjegyzői irodában. Angol, német, francia nyelven beszél. Azt hiszem kettőből felső jogi szaknyelvije is van.
2014. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Két közjegyzőnél is voltam állásinterjún, az egyik helyen még azt mondták, hogy 100.000,- Ft-ot fizetnének nekem :D Egyelőre marad a Köztársasági Elnöki Hivatal, aztán lehet, hogy a végén külföld lesz (EU Bíróság, vagy Európai Szabadalmi Hivatal), bár egy nemzetközi ügyvédi irodához megyek pénteken állásinterjúra, remélem, ott nem 100.000,- Ft havi fizut mondanak :D
2014. dec. 1. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy jelenleg sem fizetnének többet ilyen munkakörben. Bár ezek a bérek 2014-ben is borzasztóan kevesek voltak szerintem, akkor is drágaság volt a boltokban meg mindenhol, félre tenni pedig gondolom lehetetlen volt ennyiből. Vicc vagy inkább szégyen az egész jogi/közig szféra Magyarországon. :(
2023. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!