Statiszta munka?

Figyelt kérdés

Hírdetés alapján felhívtam egy statiszta munkát ajánló céget. A hölgy azt mondta, hogy menjek be az V. kerületi irodájukba, majd ezt követően egyeztetünk. Barátok közt, X-faktor és hasonló műsorokba keresnek embert.

Amikor felkeresem az irodát fizetnem kell 3000 Ft-ot. Arra lennék kíváncsi, hogy más találkozott-e már ilyennel? Valódi munka vagy átverés? Miért nekem kell a munkát megelőzően fizetni?



2014. szept. 1. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az EU szabályok szerint tilos munkát keresőtől pénzt kérni. Átverés.
2014. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de milyen jogcímen?

Ez eleve gyanús kellene legyen.

Meg aztán, manapság nem fizetünk senkinek, semmilyen jogcímen számla nélkül(!) egy huncut garast se...

2014. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, szimpla csalás. Igazából fel is jelentheted őket. Nem mintha nagyon sok foganatja lenne, de legalább látsz egy ilyet is (hogy működik egy hivatalos eljárás.)
2014. szept. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Saját bőrömön (és hülyeségemen) tanultam meg a szabályt. Voltam munkanélküli, éreztem is az átverést, de befizettem (magán) bankszámlára ezer forintokat. Aztán mehettem rendőrségre tanúskodni úgy, hogy én nem is tettem feljelentést, csak az a cég, amelyiknek a nevével kamuzott az illető. Infóm szerint 35-en voltunk. Az nem nagy összeg, s vizsgálódtak. A végkifejletet már nem tudom.


Természetesen vannak statisztaszervezők. Bár egyik említett produkcióban sem látok belőlük túl sokat, de lehet, tényleg keres a két cég embereket.

Nem vagyok otthon ezekben, de röpke egy évig dolgoztam reklámügynökségen. Alapfeltétel volt, hogy konkurens cégeknek nem dolgozhatunk egyszerre. Nem az ügynökségen múlott (bár etikai kérdés), hanem a megrendelő írta ezt elő. Nekem ez is furcsa, hogy a két nagy rivális egy ügynökséggel dolgoztat. Lehet, hogy így van, de kételkedem.

2014. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!