Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napi 12 óra munka esetén nem...

Napi 12 óra munka esetén nem szabad 5napot dolgozni egy héten?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, lenne egy lehetőség (pénztár MÁV), ha napi 12órát kell dolgozni, azt csak úgy szereretném vállalni, ha 3nap szabad egy héten. Van erre valami szabály, vagy simán nyomatják a 12órát naponta 5napban egy héten?


Köszönöma választ előre is!


2014. szept. 5. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Nincs ilyen szabály. Én volt, hogy 6 napon keresztül 12-14 óráztam. Vagy vállalod, akkor kapsz fizetést, vagy nem vállalod, és nem lesz melód.. ennyi.
2014. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
A munka törvénykönyvét nem árt ismerni, mielőtt ilyen igényeid lennének a munkával kapcsolatban... sajnos, ha a munkáltatód heti 5 napban, vagy akár 6 napban akar 12 órában dolgoztatni, akkor joga van hozzá. Ő határozza meg a munkaidődet.
2014. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a legegyszerűbb lesz megkérdezni a munkáltatóz mielött bármit is aláírok. Heti két pihenőnapot is kevésnek tartok, ha minden nap 12 órában dolgozom, az egyről már nem is akarok hallani... Nagyok az igényeim? Mert szerintem nem lehet élni úgy, hogy felkelek dolgozok hazamegyek és alszom és egy nap pihenő nap van egész héten.
2014. szept. 5. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

hetente max 48 órát dolgozhatsz, szóval 4*12-t

nem lehetsz bejelentve 5-6 napot 12 órában, szóval az előtted lévők tévednek

2014. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

én úgy tudom,hogy 12órában nem lehet legálisan foglalkoztatni csak heti 4 napot.

én így tizenkettőzök,kérdeztem mehetnék-e többet mert kell a pénz,azt mondták,nem tehetik meg.

hát..

2014. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
26%
Én minden nap 12 órázok. Múlt héten még Szombaton is berendeltek. Persze a fizetésem nem fogja elérni a 100K HUF-ot ebben a hónapban sem. Túlóra ismeretlen fogalom, addig maradsz amíg el nem fogy a munka. Mindez egy nagy magyar országos szintű logisztikai cégnél... Magyarország, én így nem szeretlek.
2014. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
13%
En 12 órázok egy gyarba havi netto 140ert heti 5napba.ha hetvsgen bemegyek napi 9ezer zsebbe .agyon rendesek nem fizetnek sokat de asoknak még melojuk sincs
2015. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!