Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számíthatok egy BME-s...

Mire számíthatok egy BME-s mérnök-infós BSc diplomával a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy aki itt lediplomázik, annak biztos lesz állása utána, meg hogy kapkodnak értük stb... Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Tényleg ennyire színvonalas ez az egyetem?
2014. szept. 8. 06:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon igen, az egyik legjobb műszaki egyetem. Itt a legnagyobb az átlag nettó fizetés a pályakezdők körében az országban. Azonban, azért kőkeményen meg kell dolgozni. Másrészről, ha nincs a programozáshoz tehetséged és nem szereted (tehát nem csak a pénz miatt csinálod) akkor teljesen mindegy mennyit tanulsz nem fogod elvégezni.
2014. szept. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Önmagában a diploma és az egyetem nem garancia semmire. Attól függ, hogyan használod ki a lehetőségeidet. Lehet, hogy egy állásinterjúra könnyebben bekerülsz, de ugyanazokon a teszteken kell átmenned, mint bárki másnak. Ha ezeken valaki jobban teljesít/szimpatikusabb mint mondjuk te, akkor őt fogják felvenni, bme-s diploma ide vagy oda.
2014. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól fogsz programozni, beszélsz angolul és valamennyire szereted is ezt az egészet, akkor nagyon jó lehetőségeid lesznek a munkaerőpiacon itthon is.


Ha kicsit is odateszed magad, nem lesznek anyagi gondjaid.


Én szintén BME-n végeztem, de villamosmérnökként és azon kívül, h persze van munkám, annyit teszek félre havonta, amennyi másnak egy fizetés.

2014. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azon múlik, hogy tudsz -e jól programozni.

Én elvégeztem a mérnök-infót.

A programozást csak átbukdácsoltam.


Nem kellek sehova, mert nem tudok programozni.

2014. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!